Strona główna Aktualności Z miasta ZEC wymienia ciepłociąg

ZEC wymienia ciepłociąg

10
Od rana na skrzyżowaniu ul. Grota Roweckiego i Bugaj unosi się para wodna. Tutaj ekipa Zakładu Energetyki Cieplnej rozpoczęła wymianę ciepłociągu.

Pracownicy muszą wymienić około 100 metrów rury, którą płynie ciepła woda z magistrali w stronę Piasków, do czterech obiektów – Castoramy, basenu i budynków administracji cmentarzy. W tych budynkach przez kilka godzin (podczas przełączania sieci) nie będzie ogrzewania.

– To nie jest awaria tylko zaplanowana wymiana ciepłociągu – tłumaczy Krzysztof Mondzielewski, prezes ZEC. – Prace potrwają około tygodnia, ale nie będą miały wpływu proces ogrzewania okolicznych mieszkań czy wymienionych obiektów.

Para wodna unosząca się nad skrzyżowaniem pochodzi z ciepłej wody, którą ekipa ZEC musiała spuścić z wymienianego odcinka.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawe ile remontów zaplanował prezes ZEC na miesiące zimowe kiedy ziemia jest zmarznięta a ciepło powinno docierać do odbiorców?
Przecież każde dziecko wie, że latem to buduje się domy zaprzyjaźnionych polityków i biznesmenów a nie prowadzi remonty sieci ciepłowniczej dla pospólstwa.

Za chwilę się okaże że muszą rozebrać co dopiero nową ścieżkę rowerową haha
Takie rzeczy tylko w Polsce…bo nikt nie wiedział w zec że robią ścieżkę i można wtedy robić wszystko od ręki jednym rzutem

Grota jest zachód-wschód, także coś tu nie gra 😀

Jedna ścieżka to nic w porównaniu do setek łat na nowych nakładkach asfaltowych, „bo akurat tam gazownia robi przyłącze”…
Ścieżkę odtwarza się bez problemu, asfalt – już z uszczerbkiem.

naprawdę przy każdej robocie musi jakiś baran z ekipy stać dostawczakiem na trawniku???? Co im na to pozwala? miesiąc temu asfalt kładli na przejściu. Gdzie prezydent, co z gwarancją na położoną już kostkę?

Czyli w przyszłym roku wymiana cieplociagu na Kilińskiego!

w przyszłym to nie. Raczej po jego oddaniu.

jeszcze tej drogi rowerowej dobrze i do końca nie wybudowali a już została zawalona ziemią i gliną z wykopów to chore i nie normalne