Strona główna Aktualności Z miasta Zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Ostatnia w 2021 roku

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Ostatnia w 2021 roku

9

Od 29 listopada do 17 grudnia potrwa ostatnia w tym roku zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Odbierane będą tylko odpady pochodzące z gospodarstw domowych.

Nie będą zabierane z nieruchomości niezamieszkałych czy ogródków działkowych. Można wystawić: zużyty sprzęt AGD i RTV (radia, telewizory, monitory, lodówki, pralki), małe zużyte opony (do rozmiaru 1250 mm x 400 mm), metalowy złom, meble i wyposażenie gospodarstw domowych (wersalki, tapczany, fotele), dywany i wykładziny, elementy i urządzenia z tworzyw sztucznych, zużyte lampy i oprawy oświetleniowe.

Nie będą zabierane: gruz, kamienie, piasek, ziemia, odpady budowlane, szkło, odzież, tekstylia, obuwie, tkaniny, kołdry, pierzyny, części samochodowe, pudła, kartony, folie, oleje, środki chemiczne, opakowania po farbach, odpady zielone, odpady zawierające azbest (np. eternit) i inne niebezpieczne.

Sprawdź harmonogram zbiórki na poszczególnych ulicach TUTAJ

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Gdzie Moniuszki ?

Czyli wszystkie te rzeczy, które nie będą odbierane wywozimy do lasu?

jak najbardziej

I to jest eko

Dokładnie!
Wprowadzono podatek śmieciowy, aby wszyscy mogli oddawać wszystko co mają do wyrzucenia. A tymczasem nadal jest sporo odpadów, z którymi zostajemy sami; Ekoregion czy Pszok odbierają tylko to co im „pasuje” A Ty kombinuj albo płać innym firmą.

Nie. Zgodnie z prawem możesz zabrać do punktu odbioru. Jeżeli masz działalność to podpisujesz stosowną umowę i odbierają odpady od ciebie.

„- gruz, kamienie, piasek, ziemia” oraz „- odpady budowlane”: przed rozpoczęciem remontu zamawiasz stosowny pojemnik,który w cnie zawiera także opróżnienie „- szkło”: pojemnik pomarańczowy lub z pomarańczową pokrywą „- odzież, tekstylia, obuwie, tkaniny, kołdry, pierzyny”: pojemniki na odzież, dość powszechne na ulicach, bądź odpady zmieszane „- części samochodowe”: oddajesz w tym sklepie, gdzie kupiłaś nowe, lub zostawiasz u mechanika, który dokonał naprawy „- pudła, kartony, folie”: niebieski i żółty pojemnik „- oleje, środki chemiczne, opakowania po farbach”: przyjmują w PSZOK „- odpady zawierające azbest (np. eternit) i inne niebezpieczne”: odpady niebezpieczne, https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/Usuwanie-azbestu „- odpady zielone”: pojemnik bio, albo własny kompostownik.… Czytaj więcej »

Last edited 1 rok temu by bartekpawel

Ale chociaż wam coś odbierają bo w gminie Ksawerów gabarytów nie ma wcale.trzeba zawieźć do punktu samemu własnym transportem bądź takowy wynająć i zapłacić. taka polityka to prosta droga do znikania starych mebli,poremontowych elementów jak panele futryny ,drzwi ,okna w przydomowych kotłowniach

I to jest Eko. Ekologiczne pozbycie się materiałów pełnych.
Ta cała ekologia to jest tylko dla urzędników nie dla Nas.