Strona główna Na sygnale Kryminalne Zatrzymano trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież cysterny z paliwem

Zatrzymano trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież cysterny z paliwem

0
Cysterna została odnaleziona przy ul. Sejmowej
Kilkunastu policjantów z Łodzi i Pabianic prowadziło akcję zatrzymania gangu złodziei paliwa. 

We wtorek policjanci weszli na teren magazynów zlokalizowanych na końcu ulicy Sejmowej. Tam 10 lat temu odkryto jedną z największych plantacji konopi indyjskich w kraju.
Tym razem nie chodziło jednak o biznes narkotykowy a paliwowy. Funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież cysterny wypełnionej paliwem. Auto zostało skradzione poprzedniej nocy na terenie województwa śląskiego.
Kiedy policjanci pojawili się na ul. Sejmowej złodzieje zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu zatrzymano dwóch mężczyzn (w wieku 42 i 39). Tego samego dnia kryminalni zatrzymali w Łodzi także 63–letniego łodzianina, trzeciego wspólnika.

Na terenie posesji przy ul. Sejmowej stała skradziona cysterna. Na miejscu zabezpieczono również Fiata Ducato służącego do przepompowywania substancji płynnych. W busie było kilka zbiorników na paliwo.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem samochodu ciężarowego z paliwem. Łączna wartość strat to ponad 210 000 złotych. Wszyscy podejrzani byli wcześniej karani za podobne przestępstwa. Na wniosek prokuratora sąd zdecydował o 3-miesięcznym areszcie dla wszystkich trzech mężczyzn. Za takie przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzięki skutecznej i sprawnej współpracy policjantów z Łodzi i Pabianic skradziony samochód wrócił do prawowitego właściciela.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments