Strona główna Na sygnale Kryminalne Zatrzymanie 25-latka dzięki czujności starszego posterunkowego

Zatrzymanie 25-latka dzięki czujności starszego posterunkowego

6
25-latek był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności jaką nałożył na niego pabianicki sąd rejonowy. Został zatrzymany na ulicy Piotra Skargi po krótkim pościgu. 

Do zatrzymania doszło jednak dzięki spostrzegawczości starszego posterunkowego Patryka Stańczaka. 28 października policjant pabianickiej patrolówki, będąc w czasie wolnym od służby zauważył poszukiwanego 25-latka.

– Sytuacja miała miejsce w godzinach popołudniowych na ulicy Warszawskiej w Pabianicach. Starszy posterunkowy Patryk Stańczak podczas jazdy samochodem dostrzegł idącego chodnikiem mężczyznę, którego rozpoznał jako osobę poszukiwaną. Funkcjonariusz nie tracąc go z oczu, skontaktował się z dyżurnym pabianickiej komendy, który na miejsce niezwłocznie wysłał umundurowany patrol – relacjonuje sierż. sztab. Agnieszka Jachimek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach.

Gdy 25-latek zauważył jadący nieopodal oznakowany radiowóz rzucił się do ucieczki kierunku ulicy Piotra Skargi. Policjanci podjęli za nim pościg pieszy i po chwili 25-latek był już w ich rękach.
Mężczyzna był poszukiwany przez pabianicki sąd. Trafił już do aresztu śledczego, gdzie odbywać będzie karę pozbawienia wolności.

REKLAMA
Poprzedni artykułNietypowa akcja strażników miejskich. Chodzi o pomoc dla zwierzaków
Następny artykułZmarł profesor Marian Lelonek
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Policjant zawsze na służbie 🤣

Bo musza być. To, ze masz dziś wolne nie kwalifikuje cię, żeby nim nie był. Służbę masz ciagle tak naprawdę. Nawet, jak w nocy zadzwonią. Tak maja strażacy. Dzwonią do nich jak potrzeba więcej osób

Brawo dla Pana Policjanta – szczere . Teraz troszkę zabawy – Szef z Wawy zapewne doceni wspaniałe działanie ,,,może jakieś wspólne odpalanie rakiet,,,?. Hmmmmm – no cóż – takie mamy realia……

No i taki przykładny stróż dostanie z 200 nagrody a kojak z granatnikiem: podwyżka 3000, status pokrzywdzonego i odszkodowanie 85000 w łapę

Gratulacje 🙂 rodzice muszą być dumni z takiego syna 😉

Brawo dla tego policjanta, oby więcej takich ludzi w tej formacji.