Strona główna Aktualności Komunikacja Zamkną dla ruchu ulicę Zamkową. Jest data

Zamkną dla ruchu ulicę Zamkową. Jest data

19
Z początkiem następnego tygodnia czekają nas duże zmiany związane z modernizacją linii tramwajowej, a w konsekwencji z poruszaniem się po mieście.

Tą najważniejszą jest zapowiedziane przez wykonawcę zamknięcie ruchu na ul. Zamkowej. Będzie ono dotyczyło odcinka od ul. Kilińskiego do ul. Żeromskiego. Została też podana konkretna data, kiedy ma to nastąpić: 5 lipca.

Tego samego dnia na wyżej wymienionym odcinku nastąpi zamknięcie skrzyżowań z ul. Zamkową, z wyjątkiem tych z Kościuszki/Pułaskiego oraz Narutowicza/Traugutta.

Zostaną otwarte przejazdy przez ul. Wiejską, a także przez ul. Jana Pawła II w Ksawerowie. Dla pasażerów komunikacji miejskiej oznacza to powrót na stałe trasy – przez ulice Łaską i Wiejską – autobusów linii 1, 3, 4, 5, T i Z41, natomiast w Ksawerowie – 263.

Zmienionymi trasami zaczną z kolei kursować autobusy linii 260262D i Z41 oraz – w niedziele – 265 (ulicami św. Jana, Partyzancką i Lutomierską). Kursy 265 wykonywane do dworca PKP w dni powszednie zostaną przekierowane na ul. Sikorskiego, Piłsudskiego lub zajezdni MZK. Z kolei objazd autobusów linii T, które nie pojadą już ul. Zamkową, będzie odbywał się ulicami Kilińskiego i Moniuszki.

Również od 5 lipca wejdzie w życie wakacyjny rozkład jazdy autobusów linii 7.

W związku z powyższymi zmianami nie będzie przystanków:  Zamkowa/Narutowicza, Zamkowa/Traugutta, Zamkowa/Wyspiańskiego, Zamkowa/Lutomierska. Nowe pojawią się na ul. Lutomierskiej przy ul. Zamkowej (w obydwu kierunkach), a przystanek Zamkowa/Kilińskiego w kierunku Łodzi zostanie przeniesiony za skrzyżowanie z ul. Kilińskiego.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
19 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

„Dla pasażerów komunikacji miejskiej oznacza to powrót na stałe trasy autobusów linii 1, 3, 4, 5, T i Z41” i następny akapit „Zmienionymi trasami zaczną z kolei kursować autobusy linii 260262D i Z41, T„. Troszkę tu zamieszania.

Czy szefostwo tego remontu może się wykazać myśleniem??? Nie mogą najpierw skończyć tych etapów co zaczęli??? Rozgrzebią całe miasto i wszędzie będzie hulał wiatr. Po co wcześniej zamykali Zamkową skoro kostka wciąż leży jak leżała??? Dlaczego najpierw nie skończą Warszawskiej??? Jest tam ktoś myślący??? Rozgrzebią kolejny odcinek i zamiast maszyn będzie hulał wiatr.

odpowiedz jest bardzo prosta, rozkopią wszystko żeby nagle się okazało że przewidziane pieniądze na remont są za małe i nagle powstanie dylemat, robić aneks do umowy czyli dać dużo więcej pieniędzy wykonawcom czy zrywać umowę płacić im odszkodowanie i rozpisywać na nowo przetarg, czyli wszystko ponownie by trwało z 2 lata a zamkowa, łaska, warszawska dalej by były rozkopane Wiadomo że będzie aneks do umowy czyli przekręt w biały dzień i w białych rękawiczkach.

A Z41,260,262 i 261napewno będą jeździć Moniuszki? Bo na mapce jadą św Jana do Partyzanckiej. Sprzeczne informacje.

Kilka razy po godz.15 na odcinku Nawrockiego-3Maja żywego ducha nie widziałem ,fajrant czy może sjestę właśnie mają? ale patrząc na tempo prac to zamknięcie kolejnego odcinka jest jakimś nieporozumieniem.kolejny paraliż drogowy.a na Piotra Skargi to mogliby na ten czas zakaz parkowania zrobić bo często na tym objeździe ciężko przez parkujących przejechać.

Wydaje mi się że w Polsce obowiązuje ośmiogodzinny czas pracy

Na zachodzie nawet mniej bo 7,5 h dziennie ale pracują w systemach zmianowych niemal całą dobę.a dodam iż gdy jednak pracują więcej godzin to dostają za owe nadliczbowki 100% więcej.

Na trzy zmiany to trzy razy więcej pracowników i trzy razy większy koszt ich pracy, co przekłada się na koszt inwestycji

Widać że robol jesteś, z myśleniem u ciebie ciezko,3 razy więcej pracowników, to 3 razy szybciej koniec inwestycji, koszt bez zmian

Coś niesamowitego. To zleceniodawca płaci za czas ?

w tym całym remoncie, wyrabiając się w czasie, potrafią tylko zamykać odcinki pod budowę 🙂

trzeba powiadomić TVN niech przejadą zrobią program z Uwadze o tym dziadostwie w Pabianicach podczas takiego remontu to na placu budowy powinno być aż pomarańczowo od robotników a tu nikogo nie ma . a jak się pojawi jakiś, pograbi koparką piasek i po 20 min znika razem z koparką.

Kto w pabianicach mieszka ten sie w cyrku nie smieje…
A z innej beczki, co z np. ulica warynskiego, ktorej wylot jest w zamkowa? Bedzie dwu kierunkowa czy auto na grzbiecie trzeba bedzie wynosic?:p

Tak samo Wyszyńskiego.

Po tym mieście nie da się już jeździć.

Zamkniecie ulicy Zamkowej od 5 lipca, ale na jak okres?

Ciekawe kiedy zamkną całe główne skrzyżowanie przy sdh jest to nie uchronne ciekawe jak wtedy wymyślą obajzdy tak większość autobusów.

To chyba jest lobbing na rzecz rowerów miejskich. A jeszcze lepiej pójść na własnych nogach. Z jednego końca miasta na drugi jest godzina pieszo.