Strona główna Styl życia Moda i styl Zagarki Heuer – precyzja i elegancja

Zagarki Heuer – precyzja i elegancja

0

Fenomen marki TAG Heuer nie wziął się z niczego. To przede wszystkim inspirująca historia jej powstania oraz długie i bogate lata doświadczeń, które wpłynęły na ulokowanie firmy w gronie najlepszych tuzów na rynku.

Klasyka i dress code

Zegarki marki TAG Heuer, dostępne w Polsce pod adresem: https://www.czaszegarkow.pl/tag-heuer-c-13.html pasują nie tylko do oficjalnego off fitu, ale też klasycznego stroju. Bransoleta będzie ładnie komponować się ze strojem mniej oficjalnym, nawet z akcentem sportowym. Dlatego jako dodatek do miejskich stylówek taki zegarek sprawdzi się w 100 procentach. Natomiast modele czasomierzy na eleganckich czarnych czy granatowych paskach to osobliwe dodatki do stroju wizytowego i typowego dress codu. Panie mogą uznawać zegarki marki TAG Heuer za biżuteryjny dodatek do ich stroju. Srebrna bransoleta i ciekawy design zegarka przyciągają spojrzenia, a na damskim nadgarstku prezentują się niecodziennie.

Wyścigi sportowe, stopery i zegarki

Kto by pomyślał, że wszystko zacznie się od jednej myśli 20 latka Edouard Heuera, który w 1860 roku założył działalność zegarmistrzowską. Przede wszystkim od początku zaczął z wielkim przytupem, wprowadzając ciekawe innowacje, które pokazywał całemu światu. Dzięki jego konceptowi na chronograf z opatentowanym systemem z główką naciągową porzucono w końcu nakręcanie zegarków za pomocą klucza. Dzięki licznym podróżom Heuer zdobywał cenne doświadczenie, które ugruntowały jego wiedzę na temat połączenia chronometrażu sportowego i jego związków z zegarmistrzostwem. Temu duetowi wieszczył lukratywną przyszłość i tak też się stało.

Heuer stworzył też moduł przestawnego zębnika, kluczowego elementu chronografu, który stosuje się do dziś.

Z ojca na synów

Po śmierci ojca interes zegarmistrzowski przejęli jego synowie Jules-Edouard i Charles-Auguste , którzy z powodzeniem realizowali pasję założyciela. Do ich sukcesów zaliczyć można m.in. wynalezienie zegarka ze skalą pulsometru na cyferblacie. Oprócz czasomierzów kieszonkowych i stoperów zajęli się produkcją także zegarków naręcznych, a w 1911 roku zamontowano pierwszy Heuer w desce rozdzielczej samochodu ich autorstwa. Od tamtej pory firma złączyła się na stałe z wyścigami samochodowymi, zyskując sobie coraz szersze uznanie w świecie sportowym i zegarmistrzowskim.

Oczywiście to nie koniec sukcesów TAG Heuer. W 1926 roku powstał bardzo precyzyjny stoper Mikrograph mierzący czas z dokładnością do 1/100 sekundy, podczas gdy najbardziej precyzyjne stopery mogły dokonywać pomiarów z dokładnością do 1/5 sekundy. Dzięki temu firma Heuer została dopuszczona do pomiaru czasu na kilku Igrzyskach Olimpijskich. Oprócz tego pojawiały się kolejne osiągnięcia – produkcja zegarków dla przemysłu samochodowego, lotniczego i żeglarskiego. Dużym sukcesem była współpraca z kilkoma innymi firmami w projekcie stworzenia chronografu z automatycznym naciągiem. Tak powstał Chromnomatic i później trzy świetne modele wyposażone w taki mechanizm:  Carrera, Autavia i Monaco.

Melanż tradycji ze współczesnością

O historii i sukcesach marki Heuer można by pisać w niekonieczność. Zegarki co jakiś czas mają swoje nowe odsłony i wciąż zachwycają nowych klientów. Wyjątkowo eleganckie, trwałe, dopasowane do różnych gustów prezentują się unikalnie, zarówno na damskiej jak i męskiej dłoni bardzo stylowo. Wystarczy wejść na stronę z asortymentem firmy Tag Heuer, aby upewnić się w przekonaniu, że każdy z zaprezentowanych tam zegarków to małe dzieło sztuki i luksusowy dodatek do eleganckiego stroju.

Niezaprzeczalnie wyjątkową gratką dla miłośników eleganckich zegarków jest model Monaco z kwadratową kopertą i niebieską tarczą. Wprowadzenie na rynek czasomierza o takim kształcie, który miał wbudowany stoper mierzący czas z najwyższą precyzją, było kiedyś dla marki TAG Heuer nie lada wyzwaniem. Plany zostało oczywiście spełnione. Powstał pierwszy na świecie zegarek z chronografem i wodoszczelną kopertą. Oczywiście zachwycał też innym, kwadratowym kształtem. Dziś taki zegarmistrzowski rarytas kosztuje sporo, ale jest wart swojej ceny w zupełności.

Warto dać się zainspirować marce Heuer, która tworzy zegarki z pasją – niezawodne, zjawiskowe i na każdą okazję.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments