Strona główna Aktualności Z miasta Wywiózł śmieci na pola, zaparkował na zakazie. I „wpadł”

Wywiózł śmieci na pola, zaparkował na zakazie. I „wpadł”

5
Mandatem oraz pouczeniem zakończyły się dla mieszkańca Pabianic dwa wykroczenia, na jakich przyłapała go straż miejska. 

Patrolujący pola hermanowskie funkcjonariusze zauważyli na nich w piątek wyrzucone odpady komunalne. Gdy udało im się ustalić, do kogo mogą należeć, pojechali na jedną z posesji przy ulicy Wiejskiej, aby ukarać winowajcę i zobowiązać go do zabrania śmieci. Nikt jednak nie otworzył drzwi. Kolejne próby skontaktowania się ze sprawcą również nie przynosiły rezultatu. Do czasu.

Uwagę strażników miejskich zwrócił bowiem zaparkowany przed domem pabianiczanina samochód. Wczoraj około południa zauważyli, że to samo auto stoi na zakazie (również przy ulicy Wiejskiej) i założyli blokadę na koła.

– Właściciel pojazdu nie miał tak naprawdę wyboru i musiał się z nami skontaktować. Wkrótce funkcjonariusze podjechali w to miejsce i ją zdjęli. Mężczyzna został za to wykroczenie pouczony. W trakcie rozmowy przyznał się też do wyrzucenia odpadów – wyjaśnia Tomasz Makrocki, komendant straży miejskiej.

Za ten „wyczyn” nałożono na pabianiczanina mandat w wysokości 200 zł i nakazano mu posprzątanie bałaganu.

REKLAMA

5
Dodaj komentarz

1600
3 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
5 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek

Jeżeli za wyrzucanie śmieci na pola i lasy daje się pouczenia to nigdy nie wygrzebiemy się z tej patologii.

Kaiko

Czytaj nie oglądaj!!

Kamil

Po pierwsze brawo dla Straży Miejskiej. Po drugie kara dla takiego gnoja powinna być 2000 zł, a nie 200 zł…

Alina

A ja zalożyłabym mu pomarańczowaą kamizelkę z napisem „śmieciarz”, zrobiła zdjęcia jak sprząta i opublikowała w lokalnej gazecie. I te 200 stówy nie byłyby konieczne.

Maro

Jak dla mnie to kpina. Za śmieci na polach i lasach nasza Straż nakłada 200 zl mandatu. 5000 zł to dało by kolejnemu śmieciarzowi do myślenia ze bedzie to kosztować zbyt dużo. Taki mandat to go niczego nie nauczyl a wisienką na torcie jest pouczenie za parkowanie na zakazie. Gratulacje tylko dla naszej Straży Miejskiej. Widać miasto jest zbyt dużo kasy a idioci mogliby zasilić kase miejską.
Może warto przyjrzeć sie działaniu naszej Straży.