Strona główna Na sygnale Kryminalne Wyszedł z lombardu ze złotym pierścionkiem za 5 000 zł. Nie zapłacił

Wyszedł z lombardu ze złotym pierścionkiem za 5 000 zł. Nie zapłacił

1
35-latek wykorzystując nieuwagę pracownika lombardu ukradł z gabloty złoty pierścionek wart 5 000 złotych. Policjanci zatrzymali złodzieja i postawili mu zarzuty. 

Do zdarzenia doszło 10 lipca 2023 roku. Około godziny 16.00 do lombardu wszedł mężczyzna i wykorzystując nieuwagę pracownika z jednej z gablot niepostrzeżenie wyciągnął złoty pierścionek.

– Pracownik o dokonanej kradzieży dowiedział się dopiero po obejrzeniu nagrania z monitoringu. Pokrzywdzony, następnego dnia przyszedł na komendę, gdzie złożył zawiadomienie w tej sprawie – informuje rzecznik prasowy pabianickiej policji.

Kryminalni niezwłocznie ustalili, gdzie znajduje się skradziona biżuteria, a przeglądając zapis z kamery, rozpoznali sprawcę. Okazał się nim, dobrze znany z wcześniejszych interwencji, 35-letni pabianiczanin. Mężczyzna zdążył już zastawić biżuterię w innym lombardzie. Policjanci odzyskali skradzione mienie, a nieuczciwy klient został zatrzymany. Usłyszał zarzut kradzieży, za którą grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie również odpowiedzialności za kierowania pojazdem pomimo sądowego zakazu. Ponieważ do placówki, z której zabrał złoty pierścionek, przyjechał autem. Jego wizerunek podczas prowadzenia samochodu zarejestrował również monitotoring lombardu.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

lombardy powinny być zakazane bo tylko paserstwo propagują!