Strona główna Aktualności Z miasta Wymalują „zebrę” przy Intermarche

Wymalują „zebrę” przy Intermarche

8

Już w lipcu poprawi się bezpieczeństwo przy Intermarche.

Temat przejścia dla pieszych powrócił po latach za sprawą radnego Włodzimierza Stanka. Tym razem zapadła decyzja pozytywna. Na skrzyżowaniu ul. Myśliwskiej i ul. Dolnej powstaną pasy, które umożliwią klientom supermarketu dogodne pokonanie ruchliwej ulicy.

Pojawią się również progi wyspowe (2×2 m), podobne możemy zobaczyć na ul. Maratońskiej w Łodzi.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

To ja bym proponował, aby wszystkie drogi w terenie zabudowanym maznąć zebrą, a co tam. Pieszy, pieszy, über alles, a ty kierowco się męcz. 60 metrów w kierunku Waltera Janke są pasy, 60 metrów w kierunku Warszawskiej również są pasy. A o wysepkach to nawet szkoda strzępić paszczę.

Drogi Tadku,
To bardzo dobry pomysł, ale myślę, że wystarczy poprzestać na tym by kierowcy w puszkach nie rozjeżdzali pieszych na przejściach jak to ostantio miało miejsce przy SP17 (srebrne BMW kombi).
Troszkę więcej rozumu i szacunku dla niechronionych uczestników ruchu !

Sorry wielkie, ale miasto należy do pieszych, a nie do blaszanych puszek.
Trochę się niektórzy rozpanoszyli i najchętniej każdą ulicę zamieniliby w trzypasmową autostradę z prędkością dopuszczalną 130 km/h.
Wszędzie w Europie wycofuje się ruch samochodowy z centrów miast, a ogranicza na pobrzeżach.
Samochodem nie trzeba podjeżdżać do sklepu, który ma się 400 metrów od domu, a to niestety powszechna praktyka.
Tak, tak, za moment nawinie się fala hejtu pod moim postem, wiem…

Proponuje najpierw naprawić te dziury i pozapadane studzienki na Myśliwskiej. Chyba, że to one pełnią na razie funkcje spowalniającą.

profesorze klos – hejt dla Ciebie! Jak wszędzie będzie pieszo, to Twoja matka nie zdąży tylu co zwykle klientów poodwiedzać

Bardzo dobrze, że będą pasy przy Dolnej do marketu … chociaż będzie można bezpiecznie przejść z zakupami na drugą stronę

Jedno przejście przy Ossowskiego, drugie w miejscu w którym zostało wykonane zdjęcie, a tu jeszcze chcą wykonać trzecie przy Dolnej. Czy to nie lekka przesada ? Na odcinku 100 metrów trzy przejścia dla pieszych ?

Przejście – jestem za. Tylko po co te spowalniacze ? Czyżby jakiś szwagier urzędasa miał fabryczkę ?