Strona główna Sport Koszykówka Wygrana w Łomiankach

Wygrana w Łomiankach

0

Dobrze w nowy rok kalendarzowy weszły koszykarki Grot Alles, które wygrały w Łomiankach. Choć były to tylko drugi zespół SMS PZKosz, to wygrana ponad 30 punktami cieszy.

SMS PZKosz II Łomianki – Grot Alles Pabianice 40:72 (14:19, 2:14, 10:15, 14:24)

Spotkanie otworzyła celna trójka najskuteczniejszej jak się później okazało tego dnia 17-letniej Weroniki Nowakowskiej, która więcej grywa w pierwszym zespole. Dwoma celnymi osobistymi odpowiedziała Kamila Polit, ale Nowakowska znów rzuciła trójkę, a jej koleżanka dołożyła dwa oczka i w 3. min przegrywaliśmy 2:8. Dzięki punktom Szałeckiej, Kolasy i Polit w 6. min był remis po 10. Po osobistym tej ostatniej wyszliśmy też na pierwsze prowadzenie (11:10), którego nie oddaliśmy już do końca. Pierwszą kwartę po dobrej końcówce ostatecznie wygraliśmy zaś 19:14.

Durga odsłona zaczęła się od rzutu za dwa Paranowskiej i było już 21:14, a po dwóch trójkach z rzędu Szymańskiej w 15. min 27:16. Rywalki były bezradnie i nie potrafiły odpowiedzieć ani razu do końca tej kwarty, w której trafiły tylko raz. U nas trafiały Szałecka, Kolasa (za trzy) i Okonek. Po efektownie wygranej kwarcie 14:2, do przerwy prowadziliśmy 33:16.

Po przerwie nadal nie do zatrzymania były Szałecka i Szymańska, chociaż przynajmniej w pierwszej połowie trzeciej kwarty gospodynie starały się dotrzymywać kroku naszym zawodniczkom. W 25. min było 39:24, ale wtedy zdobyliśmy 6 punktów z rzedu jeszcze bardziej odskakując, a kwartę zamknęła trójka Twardowskiej. Przed ostatnią odsłoną prowadziliśmy 48:26.

Ostatnie 10 minut to znowu w miarę wyrównana pierwsza część, zakończona wynikiem 10:8 dla nas. Ostatnie 5 min wygrywamy jednak 14:6, a mecz wysoko 72:40. W całym spotkaniu trenerzy obu drużyn mocno rotowali składem, w efekcie z 21 zawodniczek zgłoszonych w protokole meczowym nie zagrała tylko jedna (Barbara Zieniewska z SMS II). U nas po prawie kwadransie dostały Okonek i Piestrzyńska, a kolejne 3 minuty doświadczenia okraszone 2 punktami dorzuciła juniorka Patrycja Kirsz. Najlepsze w naszych szeregach były zaś autorki 15 oczek – Joanna Szałecka i Katarzyna Szymańska. Obie nie tylko celnie rzucały, ale popisywały się też zbiórkami i przechwytami notując eval odpowiednio 19 i 18.

SMS: Nowakowska 17, Niełacna 6, Ziobro 4, Glinka, Ryng, Szydłowska po 3, Kućko, Falkowska po 2, Banaszak, Markowska.

Grot: Paranowska 16, Szymańska i Szałecka po 15, Polit 9, Kolasa 8, Grzelak, Twardowska po 3, Kirsz 2, Okonek 1, Piestrzyńska.

Już w niedzielę kolejny mecz do Pabianic przyjedzie Lider Pruszków. Początek meczu w Powiatowej Hali Sportowej o godz. 16.00