Strona główna Dzieje się Życie szkolne Wycieczka z klasą? A może lekcja w terenie? Koniecznie w mini zoo...

Wycieczka z klasą? A może lekcja w terenie? Koniecznie w mini zoo – Dobronianka

0

Jesteś wychowawcą młodzieży? A może prowadzisz grupę przedszkolaków? Wycieczki klasowe to jedne z najprzyjemniejszych wspomnień z lat szkolnych. Mini Zoo i park Dobronianka sprawi, że wspomnienia Twoich uczniów będą jeszcze piękniejsze, a lekcje przyrody najciekawsze na świecie!

– Na wycieczki zapraszamy już najmłodszych mieszkańców naszego rejonu – mówi właściciel Dobronianki, obiektu agroturystycznego położonego w Dobroniu, zaledwie kilka minut jazdy samochodem od Pabianic. – Nasza oferta jest dedykowana zarówno dzieciom żłobkowym, przedszkolakom, uczniom szkół podstawowych, jak i młodzieży ze szkół średnich. Atrakcje, jakie zapewniamy, dostosowane są do wieku i zainteresowań naszych gości.

Jak wygląda wyprawa z klasą do Dobronianki? To m.in. cały dzień spędzony na świeżym powietrzu, wycieczka z opiekunem zwierzaków po mini zoo, ognisko z kiełbaskami lub obiad. Dla najmłodszych zwiedzających czekają atrakcje takie jak karmienie kóz, alpak, kucyków, osiołków, kaczek i łabędzi, plac zabaw oraz dmuchańce.

– Wizyta w Dobroniance to przede wszystkim doskonała okazja do poprowadzenia lekcji przyrody. Na 10 hektarach naszego ogrodu zadomowiło się ponad 40 gatunków zwierząt, w tym egzotyczne, które do tej pory mogliśmy zobaczyć jedynie w szkolnych podręcznikach – mówi Agnieszka Manios, manager obiektu. – W Dobroniance z większością z nich dzieci i młodzież mogą mieć bezpośredni kontakt, a dzięki naszym przewodnikom, uczniowie dowiedzą się wielu ciekawostek z życia np. strusi, lisów pustynnych, wielbłądów czy jeżozwierza.

Jakie jeszcze zwierzęta przedszkolaki i uczniowie spotkają w Dobroniance? Kicające swobodnie po obiekcie króliki, gęgające między gośćmi gęsi i kwaczące kaczki, kozy anglonubijskie, które tak samo jak marchew kochają karmiące je dzieci. Tu przyroda i kontakt z naturą są dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Co ważne, w Dobroniance lekcje plenerowe organizowane są przez 12 miesięcy, bez względu na porę roku.

– Nasze ogrody, przepiękna roślinność, mała infrastruktura i wystrój parku, o który dbamy w najmniejszych szczegółach, doskonale sprawdzą się także jako tło do plenerów fotograficznych oraz lekcji rysunku i malarstwa. Wizyty grup zorganizowanych w naszej agroturystyce to nie tylko lekcje biologii. To także świetna okazja do zajęć praktycznych dla przyszłych fotografów oraz artystów – dodaje pani Agnieszka.

Aktualnie w Dobroniance królują piękne, pomarańczowe dynie. Do parku w Dobroniu przywieziono ich aż 50 ton. To właśnie dzięki dyniom kolejna jesień w Dobroniance jest kolorowa, energetyczna i co tu dużo mówić, zachwycająca.

– Dyniowy klimat trwać u nas będzie najprawdopodobniej do końca października. To doskonała okazja, by wraz ze swoją klasą spędzić u nas aktywny, ale i miły czas, w przyjacielskiej atmosferze. Wizyta w Dobroniance to także świetna szansa na klasową sesję zdjęciową, z której fotografie z pewnością będą piękną pamiątką na długie lata – zapraszają właściciele.

Szczegóły dotyczące wizyt grup zorganizowanych oraz cennik dostępny jest na stronie internetowej Dobronianki. Agroturystykę z Dobronia znajdziecie także na Facebook’u i Instagramie.

Dobronianka
ul. Gliniana
95-082 Dobroń
czynne:
poniedziałek – piątek 10.00 – 18.00
sobota – niedziela: 10.00 – 19.00

Rezerwacja terminów wycieczek grup zorganizowanych:

tel. 720 555 599

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Dobronianka (@dobronianka)

REKLAMA