Strona główna Aktualności Z miasta Wyburzą kolejne rudery. ZGM wytypował, które

Wyburzą kolejne rudery. ZGM wytypował, które

7
Kamienica przy ul. Pułaskiego 16 zostanie wyburzona.
Z Pabianic mają zniknąć w tym roku kolejne szpecące miasto rudery. Zakład Gospodarki Mieszkaniowej właśnie zatwierdził plan rozbiórek. Niestety, lista adresów jest krótka. 

Budynków w fatalnym stanie technicznym nie brakuje, mimo że ZGM, chociaż powoli, wyburza stopniowo te najstarsze i najbardziej zdewastowane. Wiąże się to jednak z kosztami, a w ZGM się nie przelewa…

– Rozbiórka jednego, w zależności od wielkości, oznacza zwykle wydatek od kilkunastu do 25 – 30 tysięcy złotych – przyznaje Małgorzata Bajer, kierownik działu technicznego.

Które pabianickie rudery przewidziano do wyburzenia w pierwszej kolejności? Między innymi przy ul. św. Rocha 11 – w tym przypadku potrzebna jest zgoda konserwatora zabytków. Aby ją otrzymać, ZGM musi jeszcze przeprowadzić inwentaryzację.

Urzędnicy wytypowali również kamienicę przy ul. Pułaskiego 16, gdzie dwa miesiące temu zawalił się strop w klatce schodowej. Ściany, również konstrukcyjne, są popękane, co grozi następną katastrofą budowlaną.

Kolejny przeznaczony do rozbiórki budynek, którego wbrew założeniom nie udało się wyburzyć w ubiegłym roku, stoi przy ul. Kilińskiego 21 (wraz z drugim, przy Kilińskiego 19; obydwa mają wspólną ścianę). Ostatni adres to ul. Mickiewicza 6A.

– Jak zawsze prace rozbiórkowe zamierzamy przeprowadzić w czwartym kwartale – zauważa Małgorzata Bajer.
REKLAMA

7
Dodaj komentarz

1600
3 Wątki komentarzy
4 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
5 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Fabiopab

Niech pozwalniają w ZGM trochę ludzi to pieniądze się znajda. Popatrzcie ile osób pracuje w ROMie

TenTamto

Ile i gdzie, bo w twoim wpisie nie widać ?

W

Czegoś nie rozumiem zgm płaci za wyburzenie a potem miasto plac sprzeda na przetargu. Nie lepiej gdyby miasto dalo subwencje dla zgmu i w jeden rok wyburzyć wszystkie rudery a działki wystawić na przetarg? Skoro miasto później inkasuje z działek pieniądze to niech inwestują a nie zuboża budżet zgm który można przeznaczyć na remonty nie wyburzenia.

Fabiopab

A ZGKm to nie spółka miejska? Wiec było by to przerzucanie pieniędzy z jednej kieszeni do drugiej. ( kosztów)

Piotr_ek

A nie lepiej sprzedać działkę z taką ruderą i zobowiązać nowego właściciela do wyburzenia takiej rudery w ciągu np roku ?

W

Tak tylko działka warta np 300 tys minus wyburzenie 30 pytanie czy ktoś da 270? Poza tym miasto organizując taki przetarg czy tam zgm w pakiecie przetargowym znajdzie z założenia taniej wykowce.

alina

S. rządzi, więc kto kogo?