16-latek wrzucił hulajnogę elektryczną do rzeki. Sprzęt uległ zniszczeniu, a operator systemu wypożyczającego hulajnogi wycenił szkodę na 810 złotych.
15 grudnia 2024 roku funkcjonariusze z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach przeprowadzili wzmożone działania pod nazwą „Nielat”. Celem akcji było przeciwdziałanie zagrożeniom, jakie mogą dotykać nieletnich, oraz reagowanie na przypadki łamania prawa przez młodzież.
Podczas działań policjanci patrolowali miejsca, w których często przebywa młodzież zagrożona demoralizacją. Około godziny 20.50, jadąc radiowozem ulicą Zamkową, zauważyli grupę nastolatków na przystanku autobusowym. Jeden z chłopców trzymał przy sobie elektryczną hulajnogę. Po chwili grupa przeszła na drugą stronę ulicy, gdzie jeden z chłopców podniósł hulajnogę i przerzucił ją przez barierkę mostu. Nastolatkowie zaczęli uciekać w kierunku ulicy Św. Jana.
– Policjanci natychmiast podjęli pościg i zatrzymali 16-latka oraz czterech jego kolegów. Jak się okazało, młody mężczyzna znalazł hulajnogę na chodniku, a do jej zniszczenia miał go namówić znajomi. Funkcjonariusze wydobyli pojazd z wody i skontaktowali się z matką sprawcy – mówi podkomisarz Agnieszka Jachimek z KPP Pabianice.
Kilka dni później przedstawiciel firmy wypożyczającej elektryczne hulajnogi zgłosił uszkodzenie sprzętu. Po przeprowadzeniu ekspertyzy ustalono, że wartość strat wyniosła 810 złotych.
16-letni sprawca za popełniony czyn karalny odpowie przed sądem rodzinnym. Akcja „Nielat” to przykład skutecznego działania policji na rzecz poprawy bezpieczeństwa wśród młodzieży oraz przeciwdziałania demoralizacji. Policjanci podkreślają, że tego rodzaju incydenty nie tylko powodują straty materialne, ale również wskazują na potrzebę większej uwagi w wychowaniu młodzieży i kształtowaniu ich postaw.
810 tylko? 🙂
Jedno 800+ mamusia będzie miała w plecy….a tylko dlatego że sprawa dotyczy prywatnej firmy…w innym przypadku zapewne rozeszło by się po kościach i kasie podatników.
Gówniarz durny i poniesie zasłużoną karę, ale z tymi hulajnogami też należałoby coś zrobić, bo ludzie zostawiają je byle gdzie, nawet na środku chodnika.
Co poniesie? Karę? Niby jaką?
Jeszcze jedna leży w rzece na moście przy Świetlickiego….
Zaczyna się od hulajnogi a kończy na gnębieniu bezdomnych jak zwyrodnialcy w Dobroniu. Gratuluje mamusi wychowania i wiedzy co robi jej 16 letnia „pociecha”
Dobrze że rzeka nie była skuta lodem 🙂
jak 810zł strat? przecież wpierw ją UKRADŁ! tego mu nie policzyli?