Strona główna Aktualności Komunikacja Wróciły bilety na pospieszne

Wróciły bilety na pospieszne

0

Na dworcu w Pabianicach z powrotem można kupić bilety PKP Intercity. Kasa jest czynna dłużej.

Punkt Sprzedaży Biletów na dworcu kolejowym prowadzi Miejski Zakład Komunikacyjny. Dotąd w jednej kasie można było kupić bilety komunikacji miejskiej pabianickiej, łódzkiej i łaskiej oraz na pociągi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, Przewozów Regionalnych, Kolei Mazowieckich i Kolei Wielkopolskich. Od listopada 2014 roku nie można było jednak kupić biletu na pociągi pospieszne PKP Intercity. Powodem był brak porozumienia ŁKA i PKP Intercity w sprawie wzajemnej sprzedaży biletów. Podróżny wsiadający w Pabianicach mógł kupić bilet u konduktora (taka opcja nie gwarantowała miejsca siedzącego), przez internet lub aplikację mobilną albo jechać po bilet do Łodzi. Przez krótki czas PKP IC sprzedawało bilety na poczcie niedaleko dworca.

– Prezydent interweniował u przewoźnika. Zwrócił się też do Urzędu Transportu Kolejowego, który pełni krajowy nadzór nad przewoźnikami kolejowymi i zarządcami infrastruktury. Pod auspicjami UTK odbyło się kilka tur rozmów pomiędzy PKP Intercity a Łódzką Koleją Aglomeracyjną na temat wzajemnej sprzedaży biletów. Przewoźnicy wymienili się informacjami o  propozycjach zasad współpracy i doszło do porozumienia w tej sprawie – informuje Aneta Klimek z UM. – Wraz z wprowadzeniem do dystrybucji biletów Intercity od 20 kwietnia kasa w dni robocze będzie czynna od godz. 6.00 do godz. 18.15, czyli pół godziny dłużej niż dotychczas. Dzięki temu pasażerowie pociągów odjeżdżających o godz.17.58 do Białegostoku i o godz. 18.07 do Wrocławia będą mogli kupić bilet bezpośrednio przed podróżą.

Przez Pabianice przejeżdżają dziennie cztery pary pociągów PKP Intercity: „Dąbrowska” na trasie Ostrów Wielkopolski – Warszawa Wschodnia, „Konopnicka” z Wrocławia Głównego do Lublina oraz  „Orzeszkowa” i „Słowacki” w relacji Wrocław Główny – Białystok. Od 30 kwietnia na trasę wyjedzie dodatkowo „Asnyk” z Łodzi Kaliskiej do Jeleniej Góry (z Pabianic na Dolny Śląsk o godz. 6.21, przyjazd do Pabianic z powrotem o godz. 22.17). Relacja pociągu „Orzeszkowa” zostanie od 30 kwietnia wydłużona do Jeleniej Góry. Wszystkie kursy Intercity przez Pabianice obsługiwane są pociągami Pesa Dart.

Informacja urząd miejski.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments