Strona główna Aktualności Komunikacja Wróci tramwaj do Konstantynowa Łódzkiego. Rozstrzygnięto przetarg

Wróci tramwaj do Konstantynowa Łódzkiego. Rozstrzygnięto przetarg

5
Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi rozstrzygnął przetarg na przebudowę blisko 7-kilometrowego odcinka linii tramwajowej łączącej Łódź z Konstantynowem Łódzkim. 

Prace obejmą odcinek od ul. Krakowskiej w Łodzi do placu Wolności w Konstantynowie. Przetarg wygrało konsorcjum budowalne złożone z dwóch spółek: Przedsiębiorstwa Drogowo-Budowlanego „KEMY” Sp. z o.o. oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego – Łódź Sp. z o.o.

Koszt inwestycji to 80 632 806 zł z czego modernizacja łódzkiego odcinka ma wynieść 56 314 529 zł, a konstantynowskiego 24 318 277 zł. Do przetargu stanęły 3 podmioty, ale ten zwycięski zaproponował najniższą kwotę za wykonanie tego zadania.

Wykonawca na realizację zamówienia będzie miał 16 miesięcy od momentu podpisania umowy. Oznacza to, że pasażerowie skorzystają z tramwaju 43 mniej więcej w połowie 2023 roku.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Coś czuję ze się skończy jak w Pabianicach 2 lata opużnienia i końca nie widać

Dobra wiadomość!

W połowie 2023 hahahaha, „zabytki” w ziemii już czekają hahahaha

Konstantynów Łódzki nie jest tak starym miastem jak Pabianice. Początki to dopiero ok. 200 lat temu. Wcześniej była w tym miejscu wieś. Aż tylu zabytków bym się nie spodziewała. Ewentualnie jakieś pozostałości po Operacji Łódzkiej (1914).

A co ze ścieżką dla rowerów?