Strona główna Aktualności Komunikacja Wpłynęła jedna oferta. Brakuje ponad trzech milionów

Wpłynęła jedna oferta. Brakuje ponad trzech milionów

7
Tablice informacji pasażerskiej są np. w Łodzi. Pabianice też mają je mieć.
Zakończył się termin składania ofert na wdrożenie w Pabianicach systemu informacji pasażerskiej (ITS). Ten ma unowocześnić miejską komunikację. W odpowiedzi na ogłoszony przez magistrat przetarg wpłynęła tylko jedna oferta.

Zamówienie obejmowało między innymi montaż na 23 przystankach tablic, na których byłby wyświetlany rzeczywisty czas przyjazdu autobusu, obliczany na podstawie pozycji z GPS (czyli z uwzględnieniem opóźnień spowodowanych np. wypadkiem czy korkiem na ulicy), zaprojektowanie i przebudowę pomieszczenia w zajezdni na potrzeby dyspozytorni ITS oraz budowę serwerowni. Wybrane 23 przystanki, a także 3 dodatkowe – przy ulicy Podmiejskiej, Sikorskiego i Wiejskiej (na końcu trasy autobusów) – miałyby być monitorowane. W ogłoszeniu przetargowym znalazł się również wymóg nowej wersji portalu komunikacjapabianice.pl wraz z z aplikacją mobilną dla pasażerów.

Jedyną ofertę złożyło konsorcjum dwóch firm z Warszawy. Zażądało za realizację przedsięwzięcia 8.768.727 zł, a więc o ponad 3 miliony więcej niż jest zarezerwowane w miejskim budżecie (kwota zabezpieczona na ten cel wynosi 5.605.260 zł).

– Obecnie trwa analizowanie oferty. Nie podjęliśmy jeszcze decyzji, co dalej – mówi Aneta Klimek, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Pabianicach.

ITS stanowi część unijnego projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej”.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Fajny wygodny gadżet ale czy aż za takie pieniądze? 3 milony to ładna dysproporcja.

Kolejne niepotrzebnie wydawane pieniądze. Wydajcie je lepiej na pomoc przedsiębiorcom. Mieszkańcy tego tak bardzo nie potrzebują. Właściwie wcale nie potrzebują.

I kolejna inwestycja odjedzie w siną dal … Jak to było? „Mamy to” 🙂

Jak się to ma do cięć i oszczędności w urzędzie?
No tak… Ważniejszy ITS niż pracownicy urzędu.

A ja mam propozycje niech prezydent z kirownikami zwolni polowe pracownikow ( dla interesantow nic sie nie zmieni moze wkoncu wydajnosc wzrosnie )a kasa na podwyzki dla pozostalych sie znajdzie.

Na co komu po co i do czego taki gadżet za taką ciężką kasę. Zrubmy parę Sylwestrow zato i wogule cokolwiek by cos się działo w tym szarym ztetryczałym mieście

Oczywiście inwestycje są bardzo potrzebne dla Pabianic, ale może ktoś trochę pomyśli i nie będzie zaczynał od końca, czyli upiększania, a może by tak zacząć od nowych przystanków autobusowych jak już mamy inwestować w komunikacje miejską. Wszystko wraca powoli do normy, a dam tu taki przykład jaki mamy dojazd do naszej galerii Tkalnia, no niestety tylko dojazd własny, przystanek autobusowy tutaj byłby starzałem w 10, każdy niech pomyśli ile jest jeszcze takich miejsc gdzie autobusy nie dojeżdżają.