Strona główna Sport Piłka nożna Wielki powrót, hat-trick i pogrom. Działo się przy Sempołowskiej

Wielki powrót, hat-trick i pogrom. Działo się przy Sempołowskiej

1

Drużyna PTC Pabianice, rozgrywająca swój pierwszy przedsezonowy sparing, pokonała zespół Burzy Pawlikowice wynikiem 10-1 (5-0).

Po problemach związanych z odwołaniem dwóch zaplanowanych sparingów nadszedł czas na pierwszy sprawdzian. Rywalem PTC Pabianice była A-klasowa Burza Pawlikowice.

Od początku pabianiczanie ruszyli do ataku, co zaowocowało zdobyciem bramki już w drugiej minucie meczu. Jej autorem był Rafał Cukierski. Na kolejne bramki nie trzeba było długo czekać. Kolejny gol dla gospodarzy padł już w 11. minucie, a jego zdobywcą był Mateusz Żabolicki, grający wcześniej w drużynach juniorskich PTC.”Żaba” testowany był ostatnio w Kwiatkowicach. Wcześniej grał w GLKS Dłutów.

Gdy wór z bramkami się otworzył, na następne nie trzeba było długo czekać. Kolejno do bramki trafiali Mateusz Kling, ponownie Cukierski, oraz znowu Żabolicki. Rezultat do przerwy 5-0 zwiastował ciekawą drugą połowę. Po wznowieniu gry Burza Pawlikowice nadal nie miała pomysłu na grę, a sytuacji nie ułatwiła czerwona kartka, którą otrzymał zawodnik przyjezdnych. Koncert gry pabianiczan trwał zatem dalej. Znana z pierwszej połowy taktyka grania długich, prostopadłych piłek sprawdzała się idealnie. Raz po raz napastnicy PTC łapani byli na spalonych, jednak gdy już akcja była czysta, to często pachniało golem. Grając przeciwko osłabionym rywalom szybko wynik podwyższył  Żaba, który tym samym skompletował hat-tricka. Kolejnego gola zdobył w 67 minucie Piotr Szynka, a zaraz potem do głosu doszli goście. W końcu udało im się złożyć składną akcję i zdobyli swojego honorowego gola. Dla PTC trafiali jeszcze Daniel Dudziński i Kling. Na deser pięknym lobem nad bramkarzem popisał się Przemysław Miszczak, ustalając tym samym wynik spotkania na 10-1.

Skład PTC (pierwsza połowa): Wilczyński, Kopka, Sikorski, Ziółkowski, Stuchała, Cukierski, Kling, Pędziwiatr, Testowany, Szynka, Żabolicki.

Skład PTC (druga połowa): Wilczyński, Świderski, Sikorski, Ziółkowski, Pintera, Hiler, Dudziński, Testowany, Miszczak, Żabolicki, Testowany.

Kolejnym sprawdzianem drużyny PTC będzie sparing ze Stalą Głowno, który odbędzie się 6 sierpnia na stadionie przy Sempołowskiej. Godzinę spotkania ustalono na 10:00.