Strona główna Aktualności Weekendowe utrudnienia w dojeździe do Łodzi

Weekendowe utrudnienia w dojeździe do Łodzi

0
Kierowcy jeżdżący do Łodzi przez Retkinięw w ten weekend muszą spodziewać się utrudnień w przy budowanej obwodnicy S14 w obrębie węzła Retkinia. 

Wykonawca zamierza zakończyć prace na tzw. rondzie ósemkowym, u zbiegu ulic Sanitariuszek i Maratońskiej. Będą one polegały na ułożeniu  ostatniej, wierzchniej warstwy bitumicznej (tzw. ścieralnej).

– Konsekwencją tego stanu rzeczy, będzie wprowadzenie ruchu wahadłowego na skrzyżowaniu. Będzie on kierowany ręcznie przez pracowników wykonawcy. Jazda, zależni od potrzeb,  będzie się obywała w trzech etapach: od strony miasta, w kierunku Konstantynowa Łódzkiego i Pabianic, z kierunku Konstantynowa w stronę Łodzi i Pabianic i z Pabianic do Konstantynowa i Łodzi – mówi Maciej Zalewski z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Prace będą prowadzone w weekend (28-29 sierpnia) w godzinach od 6.00 do około 21.00.

– Ze względu na fakt, że prace przy układaniu masy bitumicznej wymagają absolutnie bezdeszczowej aury, czas prowadzenia robót, może się wydłużyć, a w razie załamania pogody, termin wykonania prac zostanie zmieniony – dodaje Zalewski.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments