Strona główna Styl życia Wakacje w Dubaju i Abu Dhabi – co musisz wiedzieć?

Wakacje w Dubaju i Abu Dhabi – co musisz wiedzieć?

0

Dubaj i to zróżnicowane miasto. Warto to zobaczyć, ponieważ jest to jedno z najszybciej rozwijających się miast na świecie. Czasami nasza własna organizacja podróży i logistyka może przekraczać nasze umiejętności i oczekiwania. Istnieje wiele biur podróży, które w pełni organizują wycieczki do Dubaju. Zanim pojedziecie zobaczcie co warto zobaczyć i kiedy zaplanować wycieczkę do Dubaju i Abu Dhabi.

Co warto zobaczyć w Dubaju?

Burj Khalifa to najwyższy budynek na świecie Obowiązkowa propozycja dla każdego, kto odwiedza Dubaj. Burdż Chalifa to najwyższy budynek i najwyższa wolnostojąca konstrukcja na świecie. Ma 828 metrów wysokości i 163 kondygnacje. Aby się do tego zabrać, warto wcześniej zarezerwować bilety online, ponieważ na miejscu może się okazać, że w danym dniu nie ma wolnych godzin. Wjazd na 124 piętro zajmuje 60 sekund i, co ciekawe, nie czuje się różnicy ciśnień.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://travelers.pl/azja/zjednoczone-emiraty-arabskie/dubaj

Fontanna Dubaju to największa tego typu fontanna na świecie. Znajduje się nad sztucznym jeziorem w centrum miasta, w sąsiedztwie najwyższego na świecie wieżowca Burdż Chalifa i największego na świecie centrum handlowego The Dubai Mall. Fontanna została otwarta w 2009 roku, a jej budowa kosztowała około 220 milionów dolarów. Ma 275 metrów długości i jest w stanie zrzucić 83 000 litrów wody na wysokość 150 metrów! Ale nie tylko możliwości techniczne fontanny są godne podziwu. Przy pomocy nowoczesnej technologii powstał niezwykły spektakl łączący wodę, światło i muzykę. Woda wydaje się tańczyć i zachowywać jak żywy organizm, zmieniając formę pod wpływem dźwięku. Pokaz wykorzystuje 6600 świateł i 25 kolorowych projektorów, które mogą wyświetlać ponad 1000 obrazów wody.

Dubai Aquarium. Koniecznie zobacz gigantyczny 10-milionowy zbiornik w Dubai Aquarium i Underwater Zoo, w którym mieszka ponad 33 000 zwierząt wodnych, w tym zwierząt wodnych. Największy rekin piaskowy na świecie. Akwarium mieści 140 gatunków zwierząt morskich i znajduje się na trzecim piętrze Dubai Mall. Tutaj możesz skorzystać z wielu okazji, aby dowiedzieć się więcej o życiu podwodnym. Przejdź przez 48-metrowy tunel otoczony ze wszystkich stron akwariami. Odwiedzający mają okazję zmierzyć się z jego mieszkańcami, w tym z rekinami tygrysimi i płaszczkami.

Co warto zobaczyć w Abu Dhabi?

Meczet Szejka Zayeda. Jeśli chcesz odwiedzić tylko jedno miejsce w Abu Zabi, powinien to być Meczet Szejka Zayeda. Ta monumentalna budowla, wykonana z białego marmuru z Grecji i Macedonii, porównywana jest do Tadż Mahal. Ponieważ marmur nie nagrzewa się, można chodzić boso w bezpośrednim świetle słonecznym. Piękne dekoracje kwiatowe na zewnętrznych kolumnach i podłogach wykonane są z kolorowego marmuru i kamieni półszlachetnych z całego świata.

Zobacz również: https://travelers.pl/abu-dhabi

Świat Ferrari znajduje się na sztucznej wyspie Yas należącej do miasta. Można tam dojechać autobusem lub taksówką, która dowiezie Was prostymi drogami do celu lub, jeśli o to poprosicie, oprowadzi Was po wyspie. Mówiąc najprościej, skala Ferrari World jest zniechęcająca. Cały park podzielony jest na 3 kondygnacje o łącznej powierzchni użytkowej 176 000 metrów kwadratowych. Zzabawki dla dorosłych są tak atrakcyjne, że nie można przegapić tego parku rozrywki. Przede wszystkim symulator, naprawdę poczujesz zapach Włoch, a także przejedziesz się Ferrari. Po drugie, pit stop i możesz sam zmienić opony na czas. Po trzecie, najszybsza kolejka górska na świecie, Formula Rossa, osiąga prędkość 240 km/hw 5 sekund, a tor o długości 2,2 km w 90 sekund.

Kiedy najlepiej pojechać do Dubaju i Abu Dhabi?

Najlepszy czas na lot do Dubaju i Abu Dhabi to chłodniejsze miesiące od października do kwietnia. W tym okresie temperatury są umiarkowane, a deszcz jest mniej prawdopodobny. Należy jednak pamiętać, że listopad i grudzień to miesiące najbardziej turystyczne, więc w tych okresach loty i hotele mogą być droższe. Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, rozważ podróż w styczniu lub lutym. Być może będziesz musiał poradzić sobie z nieco większą liczbą tłumów, ale będziesz mógł cieszyć się wszystkim, co ma do zaoferowania Dubaj. Zawsze pamiętaj o zabraniu wystarczającej ilości kremu przeciwsłonecznego! Dubaj leży na pustyni, więc słońce jest bardzo mocne.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments