Strona główna Dzieje się W ten weekend będzie się działo. Sprawdź listę imprez

W ten weekend będzie się działo. Sprawdź listę imprez

10

W nadchodzący weekend zaplanowano wiele imprez i atrakcji dla mieszkańców. 

W sobotę od godz. 10.30 na Starym Rynku organizowane są Mistrzostwa Polski Pojazdów Zabytkowych (motocykle) w ramach „Rajdu Ziemi Obiecanej”. Będą organizowane konkursy dla uczestników. Podczas imprezy zobaczymy maszyny wyprodukowane przed 1987 rokiem.

W sobotę organizowany jest Europejski Dzień Bez Samochodu. Na Lewitynie odbędzie piknik w godzinach 12:00 – 17:00. Zaplanowane atrakcje to:

 • Konkurs z wiedzy o ruchu rowerowym dla dzieci,
 • Owocorower, czyli miksujesz owoce za pomocą siły własnych nóg,
 • Wielkoformatowa gra planszowa związana z zagadnieniami ruchu drogowego,
 • Znakowanie rowerów przez strażników miejskich,
 • Strefa najmłodszego pasażera, czyli m.in. malowanie buziek i tworzenie przypinek do odzieży,
 • Alkogogle i trasa z przeszkodami,
 • Darmowy popcorn i wata cukrowa,
 • Punkt informacyjny Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach – policjanci będą odpowiadać na pytania z zakresu prawidłowego korzystania z dróg dla rowerów i tematów powiązanych,
 • Zawody w przeciąganiu na linie autobusu Jelcz Vero oraz w przerzucaniu opon autobusu – atrakcje poprowadzi trener z Crossbox Junkies,
 • Konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych.
  Tego dnia osoby, które okażą dowód rejestracyjny w komunikacji miejskiej mogą korzystać z niej za darmo. Razem z właścicielem auta bez opłat mogą podróżować także osoby towarzyszące – łącznie (wliczając właściciela) w liczbie zgodnej z liczbą miejsc siedzących wpisaną w dowodzie rejestracyjnym.

Również w sobotę o godz. 12.30 wystartuje ekstremalny bieg Armagedon Activ. Armagedon jest biegiem przełajowym z przeszkodami sztucznymi i naturalnymi na trasie długości ok. 8-10 km. Cześć trasy przebiegać będzie przez las. Start w Osadzie Rybackiej Sereczyn. Będzie można zapisać się przed startem, choć nie jest to tania zabawa. Wpisowe w dniu zawodów to 200 złotych.

W sobotę PTC Pabianice zagra u siebie mecz z Zawiszą Rzgów. Piłkarze wyjdą na boisko o godz. 16.00.

Tego samego dnia swoje święto mają druhowie z OSP Wola Zaradzyńska. Z tej okazji organizują m.in. festyn rodzinny.  W programie m.in. występy artystyczne, koncert i atrakcje dla dzieci (dmuchańce, balony, malowanie twarzy). Uczestników zabawy druhowie poczęstują też grillowanymi kiełbaskami i kaszankami.

Szczegółowy program przedstawia się następująco: 

12:00 – zbiórka jednostek przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego (ul. Szkolna 12, Ksawerów)

12:15 – 12:40 – przejazd przez gminę Ksawerów do strażnicy w Woli Zaradzyńskiej

12:40 – zbiórka pododdziałów i przemarsz do kościoła

13:00 – msza święta

13:50 – 14:15 – przemarsz na gminny stadion w Woli Zaradzyńskiej

14:20 – oficjalna część uroczystości (m.in. odczytanie rysu historycznego OSP, pożegnanie starego sztandaru jednostki oraz przekazanie i poświęcenie nowego, wręczenie odznaczeń, przekazanie ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego, wystąpienia gości_

16:00 – 16:30 – występy uczniów Szkoły Podstawowej w Woli Zaradzyńskiej

16:30 – 17.45 – blok artystyczny Gminnego Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie

18:00 – 19:00 – gwiazda wieczoru: zespół „Big Dance”

19:15 – 22:00 – zabawa taneczna z zespołem WIK

W sobotę o godz. 19.00 w Moku-u odbędzie się „Fashion Impression. Piękno ubrane”. To pokaz mody. Zaprezentowana zostanie kolekcja ubiorów użytkowych, unikatowych i teatralnych, pod tytułem „Morze dla Ciebie”, „Combi Man – Combi Woman”, „Wakacje nad morzem”, „Actual Man”. Zaprojektowali je Andrzej Cieślik, dyrektor MOK w Konstantynowie Łódzkim oraz Patrycja Plesiak – Fugiel.

W niedzielę Pabianicki Klub Sportów Wodnych organizuje XVI Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Pabianic w klasie „Optymist”. Zmagania młodych żeglarzy (7-18 lat) można oglądać od godz. 10.00 na Lewitynie.

W niedzielę o godz. 10.30 wystartuje II Pabianicki Marsz Nordic Walking „Forma na Piątkę” w Tereninie. Niestety, nie można już zapisać się na bieg, ale można kibicować zawodnikom.

O godz. 12.00 w Konstantynowie Łódzkim będzie Międzynarodowy Festiwal Muzyczny (SZCZEGÓŁY).

W niedzielę nasi piłkarze ręczni zagrają drugi mecz w tym sezonie. O godz. 14.30 w hali powiatowej rozpocznie się mecz z Orlętami Zwoleń.

O godz 17.00 w niedzielę Towarzystwo Muzyczne K. Nicze organizuje koncert pianisty Szczepana Kończala. Akompaniować będzie orkiestra i nauczyciele z naszej szkoły muzycznej oraz Orkiestra Kameralna Polish Camerata. W repertuarze utwory Fryderyka Chopina. Koncert odbędzie się w kościele ewangelickim przy ul. Zamkowej.

 

 

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

I znowu brak zgrania. Kiedyś w dzień bez samochodu był festiwal aut amerykańskich (najbardziej paliwożernych). W tym roku zasmrodzą stare motocykle. :/

Jak wybory wygra Stanek z PiS to paliwożerne potwory z Ameryki wrócą, przecież paliwo będzie kosztować tylko 3 złote… 😀

jeśli trzy stare motory z pobliskich wsi to mistrzostwa polski pojazdów zabytkowych to gratuluję organizatorowi zebrania tak rzadkich w polsce okazów! Byłem i siara jak cholera! nijak się to ma do innych zlotów na jakich bywałem, że nie wspomnę o nawet skromnym zlotem aut amerykańskich jaki u nas bywał kiedyś….

porażka jak cholera po 13 to już pusty plac był. zlot jak ch….! barvo wy (kto to qwa organizował????)

brak info to podstawa . ja dziś przejazdem po żarówkę natrafiłem na ta imprezę . Szkoda . Jestem z Pabianic Jeżdżę Junakiem z koszem i wkurza mnie że nikt w tym mieście nie chce się po prostu spotkać . By gdzieś wspólnie wyjechać . By coś zapoczątkować jutro przyjadę na Stary Rynek o 18. 00 , Czekam 15 minut i znikam jak nikt nie przyjedzie . Pozdrawiam
Kangur1969 DJ Uć

AAAAA jutro to znaczy 23.09.2018 godzina 18.00 do 18.15 🙂
Mile widziane Junaki lub klasyki .

Podejrzewam, że stało się tak z racji nikłej zapowiedzi ichniejszej imprezy. Sam się o niej dowiedziałem własnie teraz, tj. w sobotę, o godzinie 14:29…

Marketing leży. Trzeba to dopracować na następny rok!

Jeszcze należałoby dodać, że w niedzielę na Włókniarzu grają Włókniarz II Pabianice z Jutrzenka Bychlew o godzinie 16:00