Strona główna Dzieje się W środę gramy dla Milenki – koncert charytatywny dla dziewczynki z dziecięcym...

W środę gramy dla Milenki – koncert charytatywny dla dziewczynki z dziecięcym Alzheimerem

3

6-letnia Milenka Malinowska z Pabianic cierpi na bardzo rzadką chorobę genetyczną. To dziecięcy Alzheimer. Na leczenie swojego dziecka rodzice potrzebują ogromnych i nieosiągalnych dla nich pieniędzy. Możemy pomóc rodzinie Malinowskim.

Już w środę 1 marca w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Kościuszki, odbędzie się koncert charytatywny na rzecz małej Mileny. Wejście na koncert nie jest biletowane. Pabianiczanie swoje datki będą mogli wrzucać do puszek. A liczy się każda złotówka.

– Istnieje lek, który może uchronić Milenkę przed najgorszym, jednak kosztuje krocie. To jedyna szansa na zatrzymanie choroby w obecnym stadium. Nasze zapasy tego leku wkrótce się skończą, a sami nie damy rady – czytamy słowa rodziców na portalu siepomaga.pl – Ten lek jest na wagę życia naszego dziecka. Dlatego prosimy, błagamy o pomoc. Roczny zapas niezbędnego leku i intensywna rehabilitacja to koszty, z którymi sami nie jesteśmy w stanie sobie poradzić.

Milenka to drugie dziecko Państwa Malinowskich. I drugie obciążone tą samą chorobą. Niestety, braciszka dziewczynki nie udało się uratować.

–  U Filipka, naszego syna, w 2020 roku choroba doprowadziła do najgorszego. O jego chorobie dowiedzieliśmy się na 3 miesiące przed przyjściem na świat Milenki – piszą rodzice.

Jak możemy pomóc?

Uczestnicząc w środowym koncercie charytatywnym w MOK-u lub wpłacając datki na rzecz Milenki za pośrednictwem siepomaga.pl. Link do zbiórki dostępny jest TUTAJ.

Na portalu społecznościowym Facebook powstała także lokalna grupa licytacyjna, która w tym momencie liczy 670 osób. Za jej pośrednictwem można także wesprzeć zbiórkę na rzecz dziewczynki. Link do grupy dostępny jest TUTAJ.

W pomoc dziewczynce zaangażowanych jest wielu mieszkańców naszego miasta, w tym nauczyciele i przyjaciele z Przedszkola Miejskiego nr 16, do którego uczęszczała 6-latka. Dziś, ze względu na swój stan zdrowia, dziewczynka nie może chodzić do przedszkola.

 

Dziecięcy Alzheimer to potoczna nazwa bardzo rzadkiej choroby genetycznej –  Niemann Pick Typ C. Podobnie, jak w przypadku Alzheimera, mózg chorego stopniowo wyłącza procesy życiowe.

REKLAMA
Poprzedni artykułTir wjechał w drzewo. Droga do Bełchatowa zablokowana
Następny artykułKolejna firma z Pabianic inwestuje w ekskluzywną nieruchomość nad morzem
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Proszę podać o której godzinie zaczyna się koncert?

Aneta 01 03 2023 środa 16.00

Wspieramy