Strona główna Aktualności W sąsiedniej gminie powstanie kompleks sportowy. Za ponad 2 miliony

W sąsiedniej gminie powstanie kompleks sportowy. Za ponad 2 miliony

2
Gmina Ksawerów zamierza podpisać wkrótce umowę na budowę kompleksu boisk sportowych. Trzy takie obiekty powstaną na terenie tamtejszej szkoły podstawowej. Nie tylko dla uczniów.

Urzędnicy nie mogli narzekać na brak firm zainteresowanych inwestycją – do ogłoszonego w tej sprawie przetargu zgłosiło się ich trzynaście, z całej Polski. Ostatecznie została wybrana firma z województwa kujawsko – pomorskiego, która zrealizuje to przedsięwzięcie za 2.272.424 zł. Była to najkorzystniejsza oferta, tańsza od tej najdroższej o ponad 383 tys. zł.

Termin zakończenia zadania wyznaczono na 15 lipca. Czy uda się go dotrzymać, czas pokaże.

Do zrobienia jest sporo. W zakres inwestycji wchodzi budowa boiska do piłki nożnej, ze sztuczną trawą i dwóch mniejszych – wielofunkcyjnego i do koszykówki. Obydwa będą miały nawierzchnię poliuretanową. Taką samą „dostanie” też bieżnia ze skocznią w dal. Wcześniej nastąpi szereg innych prac, wśród nich budowa odwodnienia oraz przebudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Roboty obejmą ponadto montaż trybun, pojawią się wiaty dla zawodników oraz elementy małej architektury. Cały kompleks zostanie oświetlony, a teren wokół niego zagospodarowany (zieleń, kostka brukowa).

Nowe boiska mają służyć nie tylko uczniom.

– Chcielibyśmy, aby z tych obiektów korzystali również pozostali mieszkańcy i właśnie z myślą o nich powstanie niewielki budynek, w którym będą mieściły się szatnie i sanitariaty – wyjaśnia Adam Topolski, wójt gminy Ksawerów.

Pieniądze na tę inwestycję pochodzą z trzech źródeł – budżetu gminy, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz od firmy Miele.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A nie lepiej dać 2mln na szpital albo dzieciom na lekarstwa i środki do codziennego życia? Masakra co za pokrecony kraj

Super sprawa tylko jeszcze bieżnia do biegania wokół boiska by się przydała