Strona główna Aktualności Z miasta W końcu się udało! Jest nowa wiata przystankowa

W końcu się udało! Jest nowa wiata przystankowa

5
Blisko pół roku trwała wymiana uszkodzonej wiaty przystankowej na ul. Karniszewickiej przy ul. Niedużej.

4 listopada 2022 roku kierujący Toyotą stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w przystanek. Uszkodzenia były na tyle duże, że wiata nadawała się jedynie do wymiany. Niestety, ta „operacja” trwała blisko pół roku. W tej sprawie interweniował nawet radny Włodzimierz Stanek. Napisał interpelację do prezydenta Pabianic.

W połowie lutego urząd miejski informował, że przystanek będzie wymieniony do końca marca. Stało się to dopiero teraz.

– Czekamy na dostawę, realizacja trwa kilka miesięcy z uwagi na kolejność w zleceniach producenta. Zamówienie zostało złożone po zakończeniu formalności związanych z ubezpieczeniem – wyjaśniała w lutym Aneta Klimek, rzecznik prasowy UM.

Zdjęcie nowej wiaty opublikował radny Stanek
REKLAMA
Poprzedni artykułPożar poddasza w domu jednorodzinnym
Następny artykuł1 kilometr za 100 zł. Jest podsumowanie akcji charytatywnej
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Przystanek na żądanie

dobrze że to szło z ubezpieczenia przez urząd miasta i trwało tylko pół roku. Gdyby taka wiata szła z prywatnego konta to bez kilku spraw sądowych z ubezpieczalnią to by kilku lat nie starczyło chyba. dobrze że urząd miał nad tym pieczę i mógł docisnąć o szybkie załatwienie sprawy!

Super, to poprosimy Pana Radnego o interwencję aby przed przestankiem zrobiono jeszcze progi zwalniające bo jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że ten przystanek długo nie postoi. I jeszcze najważniejsza rzecz to aby Radny zainterweniował, złożył interpelacje w sprawie przejazdu pod torami na ulicy Lutomierskiej aby w końcu je wybudowano.

po co? zaraz będziesz tam miał dworzec kolejowy i korki do ul. wspólnej

To jeszcze tylko remont kostki w zatokach bo już się zapadły. Pamiętam jak 5 lat temu władza zachwalała że takie solidne…