Strona główna Aktualności Z miasta W kolejce ok. 175 przedszkolaków. Prezydent nie ma wyjścia

W kolejce ok. 175 przedszkolaków. Prezydent nie ma wyjścia

2

Władze Pabianic mają nie lada problem. Muszą zapewnić miejsce w przedszkolach dla wszystkich dzieci w wieku 3-6 lat.

Urząd Miejski w Pabianicach poinformował, że dobiega końca rekrutacja do przedszkoli miejskich. Wnioski przyjmowane były do 31 marca, wcześniej rodzice przedszkolaków składali deklaracje o chęci pozostawienia dziecka w jego aktualnej placówce.

– Od 3 do 6 kwietnia trwała weryfikacja kart i praca komisji rekrutacyjnych w przedszkolach, rodzic mógł wybrać trzy placówki i ustawić je według preferencji. 11 kwietnia wywieszone zostały listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Do 21 kwietnia, po pisemnym potwierdzeniu przez rodziców, pojawią się listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych do przedszkola – wyjaśnia Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta Pabianic.

Miasto staje w obliczu sporego problemu, bowiem nie ma miejsca dla wszystkich dzieci w przedszkolach publicznych, a powodu rządowych zmian w oświacie od tego roku samorząd ma obowiązek zagwarantować miejsce w przedszkolach wszystkim maluchom od 3 do 6 lat.

– Według wstępnych szacunków na dzisiaj w publicznych przedszkolach może zabraknąć około 175 miejsc – informuje Klimek.

Około 20-30 proc. z tej grupy to dzieci równocześnie zapisane do przedszkoli niepublicznych. Urzędnicy liczą na to, że część z tych dzieci zostanie w placówkach prywatnych.

– W wariancie pesymistycznym byłaby konieczność utworzenia dodatkowych siedmiu grup przedszkolnych. Jedną z możliwości jest utworzenie nowych grup przedszkolnych w szkołach, w których są sale do dyspozycji, np. budynku SP 16 zaadaptowanym do potrzeb najmłodszych dzieci – dodaje rzecznik.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Oczywiście dane demograficzne to super tajny temat i nie można było przewidzieć takiej sytuacji … Batonik w czekoladzie nie wiedział, że w 2017 roku tyle a tyle dzieci będzie potrzebowało miejsca w przedszkolu … (W latach wcześniejszych miasto zlikwidowało 2 przedszkola)
Zarządzanie miastem w krótkich spodenkach tak się właśnie kończy … UPS … mamy problem !!!

Podstawową rolą miasta jest zapewnienie dzieciom przedszkoli, szkół i opieki zdrowotnej. Można powiedzieć że ze względu na wasze zasr*** oszczędności nie wypełniacie podstawowych zadań.