Strona główna Aktualności Z miasta W czerwcu możemy pozbyć się śmieci wielkogabarytowych

W czerwcu możemy pozbyć się śmieci wielkogabarytowych

8
Od 1 do 22 czerwca potrwa objazdowa zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Odbierane będą tylko odpady pochodzące z gospodarstw domowych (nie będą zabierane z nieruchomości niezamieszkałych czy ogródków działkowych).

Można wystawić: zużyty sprzęt AGD i RTV (radia, telewizory, monitory, lodówki, pralki), domowy sprzęt sanitarny, małe zużyte opony (do rozmiaru 1250 mm x 400 mm), metalowy złom, meble i elementy wyposażenia (wersalki, tapczany, fotele), elementy i urządzenia z tworzyw sztucznych, zużyte lampy i oprawy oświetleniowe.

Nie będą zabierane: gruz, kamienie, piasek, ziemia, oleje i środki chemiczne,
lekarstwa, odpady budowlane, szkło, odzież, tekstylia, obuwie, tkaniny, kołdry, pierzyny, opakowania po farbach, odpady zawierające azbest i inne niebezpieczne, odpady zielone.

Dodatkowych informacji udzielają spółka Eko-Region tel. (42) 215-51-41 lub Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego tel. (42) 22-54-628, (42) 22-54-629.

Harmonogram na pierwsze dwa tygodnie
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A co z oponami większymi? Mogę sobie spalić w piecu i mieć ciepło czy znacznie lepiej wywieźć do lasu?

Szanowny Panie, oddać do bezpiecznej utylizacji, jeśli trzeba to zapłacić. Pozdrawiam i mam nadzieję, że pomogłem.

@AJS widzisz jakie mamy społeczeństwo ciemne. I takich przypadków myślenia jest bardzo dużo. A za parę lat pójdzie do lasu z wnuczkiem i powie: zobacz wnuczuś tutaj dziadziuś przywiózł opony a tam z kolegą zostawiliśmy jego . Piękny las

Trzeba zrobić klomb w lesie. Dziwi mnie, że zabierają wersalki, a opon nie.

@AJS Bezpieczna utylizacja powiadasz. Większych opon. Pół legenda pół prawda pół gównoprawda. Mało kto odbiera opony rolnicze lub większe ciężarowe, a jak już odbiera to wychodzi drożej niż za nową oponę. Przerabiałem ten temat, aby nie szkodzić środowisku a pozbyć się problemu należało mozolnie porozcinać oponki i w częściach włożyć w odpady komunalne. W łódzkim utylizacja dużych opon praktycznie nie istnieje lub istnieje ale za słoną opłatą. To już nie mój problem, nie pracuję już w branży ale przysięgam że były z tym problemy.

Normalne pytanie, które też zaam bo mam duże opony i co mogę z nimi zrobić? Dlatego dziwią mnie minusy pod Twoim normalnym pytaniem.

Uważam że opony powinny być zbierane bezpłatnie przez miasto/gminę i przerabiane na asfalt do np. łatania dziur. Znałem tą metodę recyklingu dawniej jeszcze z czasów szkolnych i studenckich ale wyguglałem by wlepić coś do poczytania dla czytelników epainfo https://cordis.europa.eu/article/id/415404-innovative-method-recycles-old-tyres-into-road-bitumen/pl

Ja tam przez okno wywala te wielkiegabaryty i gitarra