Strona główna Aktualności Z miasta Uwaga na głowy!

Uwaga na głowy!

0

Na budynku przy ul. św. Jana 2 zostały zamontowane pierwsze w Pabianicach siatki, które będą „wyłapywały” spadające na chodnik kawałki tynku. Niektóre kamienice są bowiem w tak fatalnym stanie, że zagrażają bezpieczeństwu przechodniów.

Na montaż siatek zdecydowała się wspólnota mieszkaniowa. „W dniach 16 – 19 września 2017 roku rozpoczną się prace związane z montażem siatek zabezpieczających na elewacji frontowej budynku” – napisano w ogłoszeniu do mieszkańców kamienicy.

W sobotę przed budynkiem stanęły rusztowania, a kilku robotników założyło cztery siatki (o różnych długościach).

– Najpierw myślałam, że będą montować daszki na gołębie których odchody są dla nas dużym utrapieniem. Dopiero jeden pan z tej ekipy wyjaśnił mi, o co chodzi. I dobrze, że tak zrobili  –  mówi jedna z mieszkanek.

– Elewacja nadaje się do remontu, ale wspólnota mieszkaniowa na razie zbiera pieniądze na ten cel. Siatki są tymczasowym rozwiązaniem, aby gzyms nie leciał na chodnik – potwierdza Dorota Derendarz z Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, który jest administratorem kamienicy.

Trafność decyzji o montażu siatek potwierdzają nie tylko mieszkańcy ul. św. Jana, ale też najemcy lokali użytkowych.

– W wakacje byłam świadkiem, jak na chodnik odpadł spory kawałek gzymsu. Wkrótce przyjechał dźwig i skuli resztę z tego niebezpiecznego miejsca – usłyszeliśmy.

 

 

 

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments