Strona główna Aktualności Uwaga na fotoradar jadąc od strony Pabianic

Uwaga na fotoradar jadąc od strony Pabianic

28
Pracownicy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego przestawili fotoradar kontrolujący prędkość na ul. Jana Pawła II w Łodzi. 

Fotoradar został uruchomiony w maju tego roku, ale pierwotnie ustawiony był w stronę ul. Obywatelskiej. W tym tygodniu został odwrócony i mierzy prędkość aut jadących od strony ul. Pabianickiej.

To ważna informacja dla kierowców z Pabianic, których duża ilość pokonuje ten odcinek drogi każdego dnia.

Według danych GITD fotoradar w pierwszym miesiącu zrobił 419 zdjęć.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
28 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Akurat jechałem jak go montowali, wtorek (15.11) około 12 …….

niesamowite

…o tyle niesamowite, że montowali go 15, a artykuł jest z 18,…trzy dni po fakcie 🙂 …

Tym bardziej niesamowite

Pierwotne Usytuowane urządzenia było bez sensu. Od strony ul.Obywatelskiej,radar widoczny był z daleka i pseudokierowcy zwalniali do ok 30-40 km/h,gdy spokojnie można jechać 50km/h.Tworzył się ogromny zator do Obywatelskiej,ruch nie był płynny.Z tego co zauważyłem, drogowi piraci zaraz po zmianie świateł na Pabianickiej,pędzili na zabicie nagminnie przekraczając prędkość,mimo dość ostrego zakrętu.Teraz to się zmieni, dopóki wielu się nie przyzwyczai.A swoją drogą dziękuję za info,dobrze wiedzieć o tej zmianie. Przecież chodzi o to, by nie była to maszyna do zarabiania pieniędzy,tylko żeby na drodze było bezpieczniej.

Ten fotoradar jest bez sensu. teraz będę zwalniał jadąc z drugiej strony aby po minięciu go depnąć w pedał i nadrobić zabrany mi czas! Za to z powrotem sobie odbiję czas po całości 🙂
Zator to się tworzy przez takich malkomentów jak hycel co by wszędzie stawiali fotoradary żeby później narzekać na zatory spowodowane z doopy problemem który sami sobie wybudowali. brak fotoradarów na pewno nie tylko zniwelował by do zera występujący tam zator, ale i nawet całkowicie udrożnił przejazd tym co potrafią się poruszać po drodze bez wleczenia tyłkiem po asfalcie.

Pisze się „malkoNtent”. To nic, że używasz słów których znaczenia nie rozumiesz. Ba, nie wiesz nawet jaka jest ich pisownia. Pomijając pozostałe 9 błędów. Najważniejsze, że jesteś specjalistą inżynierii ruchu drogowego na kierunku Udrażnianie. Praca podyplomowa: „Pozytywny wpływ likwidacji fotoradarów na usuwanie zatorów drogowych.

Last edited 9 dni temu by MalkoN

sorry za błendy ale trudno było mi pisać jadąc samochodem!

Nie piszę o tym żeby wszędzie były fotoradary,tylko tam ,gdzie naprawdę są konieczne. W tym miejscu jest przejście dla pieszych, stąd jest tam usytuowany.

hmm zdaje się że w tym miejscu nie ma pieszych! no może 2-3 na km2

Artykuł tak naprawdę o niczym. Ludzie nie mają uważać na fotoradary tylko jeździć przepisowo!!!

Jak chcesz to jedź przepisowo ale nie pisz bzdur bo wiadomo, że fotoradary są do zarabiania pieniędzy a nie dla bezpieczeństwa ale jak się ogląda jedyną „słuszną” tv to później się wypisuje bzdury

Cała prawda całą dobę

Wystarczy jeździć przepisowo, a fotoradary nie będą zarabiały pieniędzy. Może nawet znikną?

Uszatek gdzie Ty żyjesz? Wiesz co się dzieje dookoła? Lubię tekst „jeździć przepisowo”. W zakorkowane Łodzi i rozkopanych Pabianicach na pewno jeździsz przepisowo. Jednak po co fotoradary na obwodnicach? Gdzie nie uświadczysz żywej duszy? Obudź się ze Swojej bajki o Misiu uszatku

O których konkretnie fotoradarach na obwodnicach piszesz?

Last edited 7 dni temu by Lipa jak nie wiem

Czekam z utęsknieniem na odcinkowe pomiary prędkości bo fotoradar mało działa na kierowcę bo po minięciu pedał w podłogę a odcinek np 5 km powoduje że musi zwolnić i jechać tą prędkością by na końcu pętli nie wyszło że przekroczył prędkość

A ja na nowelizacje PoRD i przejść sugerowanych tam gdzie samochód jadąc po ulicy jest w miejscu do tego przeznaczonym…. i ma pierwszeństwo, szczególnie na obwodnicach i drogach które mają służyć szybkiemu przemieszczaniu się …

Ten fotoradar stoi kupę czasu

Mnie denerwują radary właściwie z jednego powodu. a mianowicie ograniczenie prędkości wynosi powiedzmy 50 km/h natomiast strachliwe tłuki zwalniają do prędkości często poniżej 40km/h.

Nagminnie tak robią na Pabianickiej. Jest 70km/h, a Wieśki zwalniają do 50 km/h.

Ci co depczą zaraz za radarem powinni przewidywać , że często radary posiadają laser wsteczny robiący super foty kierowcą którzy wyrywają asfalt na odjezdzie.

Ty masz też wsteczny laser po zjedzeniu…. Kebaba 😁

Laser wsteczny to Ty masz jak się najesz…. fasoli

trzy pasy w jedną stronę i przejście dla pieszych. Ten co zaprojektował to g0VVno powinien zawisnąć…

Też uważam, że powinni w tym miejscu zwęzić do jednego pasa. Nie potrzeba by było fotoradaru i możnaby bezpiecznie przejść do przystanku.

Jak wejdą przepisy o sugerowanych przejściach to będziesz zap… do swiatełek tak jak bozia przykazała…

Widzę, że nie wiesz o czym mówisz. Już dawno weszły. Nic się nie zmieniło i nie zmieni.