Strona główna Aktualności Z miasta Wiosenne porządki w mieście

Wiosenne porządki w mieście

2

Po długim majowym weekendzie rozpocznie się mycie wiat i ławek. Prace potrwają do 20 maja. Porządek ma być też w parkach i skwerach.

Umyte zostanie 95 wiat przystankowych w mieście, 5 wiat rowerowych, gabloty informacyjnej na przystanku ul. Kilińskiego/SDH. Umyte zostaną też ławki ustawione w 5 wiatach metalowych i 41 drewnianych ławek na przystankach. Usługa obejmuje gruntowne umycie i osuszenie wiat, ławek, tablic z opisami przystanków, koszy na śmieci oraz usunięcie nalepek, napisów i innych zanieczyszczeń. Porządki będą zrobione w tym roku trzy razy, w terminie do 20 maja, 12 sierpnia i 10 listopada.
Za pracę firmy z Dobronia, miast zapłaci 14.760 zł brutto. W przetargu udział wzięło siedem firm.

W pierwszym tygodniu maja rozpocznie się porządkowanie terenów zieleni miejskiej. Przetarg wygrała firma z Łodzi.

Zlecenie obejmuje bieżące utrzymanie terenów zielonych: m.in. pielęgnację i przycinanie żywopłotów oraz krzewów, koszenie trawników, wygrabianie liści, omiatanie alejek i placów, zakładanie i utrzymanie rabat kwiatowych, mycie i naprawę ławek i koszy, opróżnianie koszy, uprzątanie psich odchodów, uzupełnianie torebek na psie odchody w dystrybutorach.

Ponadto wykonawca zajmie się pielęgnacją kwiatów w kwietnikach i skrzynkach wzdłuż Zamkowej, a także interwencyjnym sprzątaniem poza terminami wyznaczonymi w harmonogramie (zebraniem odpadów, gałęzi itp.).
Zamówienie obejmuje następujące tereny: park Wolności, park Hadriana, park jordanowski (przy ul. Zielonej), Bulwary, skwer przy ul. Szarych Szeregów, skwer im. Lubońskiego, skwer w rejonie ul. Kościuszki-Skłodowskiej oraz św. Rocha–Pułaskiego, teren pomiędzy ul. Grota Roweckiego a 20 Stycznia (naprzeciwko Orlika), plac przy ul. Stary Rynek i pomnik Legionisty.
Umowa obowiązuje od maja do grudnia, to koszt 297 tys. zł. Utrzymanie parku Słowackiego obejmie oddzielne zamówienie, po tym jak wygaśnie dotychczasowe.

Informacja UM

 

REKLAMA
Poprzedni artykułModlitwa po zmroku (ZDJĘCIA)
Następny artykułPodziękowania dla strażaków
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Czy to są jakieś jaja ? !!! Mamy własny zakład dróg i zieleni miejskiej a zleca się prace firmom zewnętrznym ? Czy to jest gospodarność ?

A to już pan Habura, Jaksa i spółka nie sprzątają terenów zielonych tak jak robili przed wyborami ? Rozumiem ,że do wyborów daleko to znów mogą mieć wszystko w 4 literach.