Strona główna Na sygnale Kryminalne Upił się skradzioną wódką. Policja zatrzymała nietrzeźwego złodzieja

Upił się skradzioną wódką. Policja zatrzymała nietrzeźwego złodzieja

0
Zdjęcie ilustracyjne.

Pabianiccy policjanci zatrzymali 36-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą. . Usłyszał zarzut zagrożony karą do 10 lat pozbawienia wolności.

21 października 2022 roku w godzinach popołudniowych do jednego z marketów w centrum Pabianic wszedł mężczyzna, który wziął z półki alkohol i nie zamierzał zapłacić za trunek. Złodzieja wypatrzył pracownik ochrony. Gdy pobiegł za sprawcą ten zaczął go szarpać i próbował uderzyć butelką. Agresywnemu klientowi udało się uciec ze sklepu. Nie cieszył się jednak długo wolnością.

– Zawiadomieni o sprawie policjanci dokładnie przeanalizowali monitoring i wytypowali sprawcę. Jeszcze tego samego dnia zapukali do mieszkania 36-latka. Mężczyzna został zatrzymany. Był pijany. Trafił do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia i wyjaśnienia – mówi podkomisarz Ilona Sidorko, rzecznik prasowy pabianickiej policji.

Już następnego dnia usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się także, że pabianiczanin jest poszukiwany do odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności za inne przestępstwa. Za kradzież rozbójniczą grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Najbliższe miesiące 36-latek spędzi w areszcie.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments