Strona główna Aktualności Z miasta Udana zbiórka na renowację nagrobków

Udana zbiórka na renowację nagrobków

7
Wolontariusze Stowarzyszenia Zjednoczenie Pabianickie zebrali 1 listopada 25 418,84 zł. To rekordowa kwota.

Najwięcej datków trafiło do puszek kwestujących przy bramie prowadzącej na cmentarz ewangelicki – 5645 zł. Na drugiej pozycji w tym rankingu „uplasowała się” główna brama cmentarza komunalnego – 5019 zł. Trzeci wynik przypadł kwestującym przy bramie głównej prowadzącej na cmentarz katolicki – 3904 zł.

W szesnastu kwestach w latach 2007 – 2023 darczyńcy na ratowanie zabytkowych nagrobków przeznaczyli już 325 679,12 zł. Za te pieniądze udało się odrestaurować 35 pomników.

REKLAMA
Poprzedni artykułWypadek przy Biedronce na Bugaju
Następny artykułMartwy mężczyzna w Seicento
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Całe szczęście że chłopaki w czarnych sukienkach na tym łap nie kładą, bo z datków zostałoby nie 25 418,84pln, tylko 418,84pln.

Szkoda, że politycy z 417.99mld z dochodu odda Polaka zaledwie 17.99mld zł.. reszta do ich prywatnych kieszeni..

A może się pochwalisz jak żeś to wyliczył 🤣

ale czerwonePZPR-CCCP kiecki kawiorowe wkółko restaurują te same nagrobki CO ROKU TAKSTRASZNIE NISZCZEJĄ???cóż restauracje drogie więc ,W KOŃCU TO DOROŚLI NA MROZIE STOJĄ czekoladę ciepłą mogą wypić!!!!!Dzieciaki PLEBSU na mrozie zbieraja na SZADOWY MŁYN ,kogo to obchodzi,że nikt im zwykłej herbaty nawet nie da, bo TO ZNACZNIE USZCZUPLIŁOBY DOCHODY SZADOWEGO MŁYNA!!!

Plebanie przy kościołach są dwa razy większe niż ośrodek w Szadowym Młynie, po drugie czerwone kiecki ze zbiórek zabierają 40%, a czarne kiecki 70%, po trzecie, po zbiórkach czerwonych kiecek widać że coś jest zakupione dla rodaków w kraju i jest to rozliczone, a czarne kiecki pomagają „DZIECIOM” w Ugandzie, po czwarte czerwone kiecki rozlicza fiskus,a czarne kto???? pan RYDZYK bo na pewno nie fiskus. Nad tymi łobuzami w białych koloratkach nikt nie ma kontroli. POPATRZ NA OŚRODKI SZKOLNO-REKREACYJNE W TORUNIU.

gdzież te zakupy widać szadowego młyna???może jakieś info

poczytaj BLOG MATKA KURKA ,inaczej bedziesz pisac