Strona główna Aktualności Z miasta Uczciliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji

Uczciliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji

1

Pabianiczanie tłumnie wzięli udział w obchodach 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. 

Obchody w Pabianicach rozpoczęła uroczysta msza święta, która odbyła się w kościele św. Mateusza o godz. 9.30. Po mszy licznie przybyłe poczty sztandarowe i delegacje przeniosły się pod Pomnik Niepodległości. Tu na początek hymn Polski odegrała orkiestra dęta OSP z Górki Pabianickiej, a strażnicy miejscy wciągnęli na maszt polską flagę.

Następnie odbyły się okolicznościowe wystąpienia przybyłych gości. Na koniec nastąpiło natomiast tradycyjne złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem przez przybyłe delegacje w asyście pabianickich harcerzy. Znicz zamiast kwiatów pod pomnikiem postawili członkowie Obozu Narodowo-Radykalnego z Pabianic.

 

W pabianickich obchodach udział wzięli m.in. minister sportu Andrzej Biernat, marszałek województwa Witold Stępień i senator Andrzej Owczarek. Były także władze miejskie i powiatowe, gminy Ksawerów, przedstawiciele żołnierzy i kombatantów, duchowieństwa, partii politycznych, związków zawodowych, klubów sportowych, służb mundurowych, szkół, różnych organizacji, instytucji oraz stowarzyszeń.

Jak co roku cześć instytucji, firm oraz osób prywatnych zamiast składać kwiaty, wpłacało pieniądze na rzecz oddziału dziecięcego w pabianickim szpitalu. W tym roku w ten sposób uzbierano kwotę 1250 zł, a przez 7 lat zbiórki w sumie prawie 50 tys. złotych. Dotychczas kupiono za to 15 łóżek dla dzieci oraz 20 szafek.


REKLAMA
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

W Urzędzie Miejskim to jakieś spulchniacze do żarcia sypią? Przecież ci ludzie nie mieszczą się w swoich ubrankach… W dodatku Pani vice taka „stylówa”, że hej!