Strona główna Aktualności Z miasta Tysiące wniosków o pomoc. PUP ma co robić

Tysiące wniosków o pomoc. PUP ma co robić

1
Powiatowy Urząd Pracy.
W Powiatowym Urzędzie Pracy w Pabianicach przybywa wniosków od przedsiębiorców czekających na pomoc finansową w ramach tzw. tarczy antykryzysowej.

Widać zainteresowanie niskooprocentowaną pożyczką w wysokości 5 tys. zł, która będzie umorzona, o ile działalność gospodarcza nie zostanie zawieszona lub zlikwidowana w ciągu trzech miesięcy od udzielenia pożyczki. O takie wsparcie mogą starać się mikroprzedsiębiorcy (zatrudnienie w firmie nie może być wyższe niż dziesięć osób).

– Wniosków o taką pożyczkę otrzymaliśmy dotychczas ponad 4300, ale ta liczba zapewne się zwiększy. Wypłaconych zostało 850  – poinformowała Magdalena Werstak, dyrektor PUP.

Do minionego poniedziałku wnioski o dofinansowanie w związku z prowadzeniem działalności gospodarczej mogli składać przedsiębiorcy samozatrudnieni oraz ci, którzy zatrudniają pracowników (w mikro-, małych i średnich przedsiębiorstwach) – na pokrycie części kosztów wynagrodzeń i składek na ubezpieczenia społeczne.

Jeśli chodzi o przedsiębiorców samozatrudnionych wpłynęło 207 wniosków, a zrealizowane zostały 42 wypłaty. Również ponad 200 dotyczyło dofinansowań do pensji pracowniczych. W tym przypadku pieniądze dopiero zaczną trafiać na konta.

– Przy realizacji tarczy antykryzysowej pracujemy w pełnym składzie i staramy się, aby wnioski były rozpatrywane możliwie szybko. Przy takiej ich liczbie potrzeba jednak czasu – termin rozpatrzenia wynosi co najmniej od dwóch do trzech tygodni – dodaje dyrektor.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Dziewczyny dacie radę. 😚😀😉