Strona główna Sport Piłka nożna Tylko jeden z awansem

Tylko jeden z awansem

0

Tylko jeden pabianiczanin awansował ze swoim zespołem do I rundy Pucharu Polski na szczeblu ogólnopolskim.

Krótko trwała przygoda z ogólnopolskimi rozgrywkami dla zwycięzcy pucharu na szczeblu okręgowym, III-ligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki. Już w rundzie wstępnej zespół z naszego województwa musiał uznać wyższość beniaminka I ligi – Stali Mielec ulegając 0:2. W spotkaniu tym do 74. min występował pabianiczanin Jakub Rozwandowicz, a do 82. min były zawodnik PTC – Krystian Kolasa.

O ile porażki Lechii można było się spodziewać, o tyle niemiłą niespodziankę swoim kibicom sprawił inny beniaminek I ligi – Znicz Pruszków. Zespół Przemysława Kity uległ 1:2 III-ligowemu Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki. Niżej notowany rywal objął prowadzenie w 71. min i gdy w 90. min Znicz wyrównał z rzutu karnego wydawało się, że o wszystkim rozstrzygnie dogrywka, ale Świt jeszcze w doliczonym czasie gry trafił na 2:1 i niespodzianka stała się faktem. Kita grał pełne 90 minut.

Dogrywki i rzutów karnych potrzebowała natomiast II-ligowa Polonia Bytom z Adrianem Olszewskim w bramce by wyeliminować III-ligowy Świt Skolwin. Przez 120 minut żadna z drużyn nie potrafiła trafić do siatki, w czym duża zasługa „Tutka”, który m.in. w 118 min wybronił strzał pod samą poprzeczkę. Decydującą interwencję zapisał jednak w trzeciej serii rzutów karnych broniąc uderzenie Krzysztofa Filipowicza.

W I rundzie rywalem Polonii będzie inny III-ligowiec – KKS Kalisz, który po dogrywce wygrał 5:4 z I-ligowym MKS-em Kluczbork. Mecz ten odbędzie się 23 lipca o godz. 17.00 w Kaliszu.