Strona główna Styl życia Tygrysek – to, co dzieci lubią najbardziej

Tygrysek – to, co dzieci lubią najbardziej

0
Sale w Tygrysku to przestronne, kolorowe i przyjazne dzieciom pomieszczenia.

Jest maj a Ty właśnie postanowiłaś wrócić do pracy? Na miejsce w państwowym przedszkolu nie masz co liczyć. Zatem gdzie zapewnić dziecku najlepszą opiekę?

Tygrysek to niepubliczne przedszkole, które od 2011 roku wychowuje i uczy dzieci w wieku od 2,5 roku. To kameralne, kolorowe i przytulne miejsce, które powstało z myślą właśnie o przedszkolakach.

 – Stawiając ten budynek, od początku wiedziałam, że będzie tu przedszkole. Dlatego jest on dostosowany do potrzeb dzieci – mówi Małgorzata Frątczak, właścicielka Tygryska.

Przedszkole znajduje się u zbiegu ulic Moniuszki i Śniadeckiego. W swoich murach mieści trzy przestronne sale, toalety, jadalnię. Szatnie są na każdym z dwóch pięter. Na tyłach budynku znajduje się ogrodzony plac zabaw o powierzchni 400 m2. Wejście do przedszkola możliwe jest tylko za pośrednictwem domofonu, bo bezpieczeństwo dzieci jest tu jedną z najważniejszych zasad.

To co wyróżnia Tygryska to kameralna, rodzinna atmosfera oraz, co ważne, niewielka ilość dzieci w przedszkolu.

– Mamy trzy grupy – mówi Pani Małgorzata – Są to maluszki, średniaczki i zerówka. W każdej z grup z założenia może być do 20 dzieci. W tym momencie na całe przedszkole mamy 50 wychowanków.

Co porabiają dzieciaki w Tygrysku? Uczą się bawiąc, poznają otaczający je świat, rozwijają umiejętności muzyczne, plastyczne, odwiedzają muzea, teatry, kino, spacerują, bawią się na świeżym powietrzu ale przede wszystkim przygotowują się do nauki w szkole.

 – Realizujemy podstawę programową, dostosowaną do wieku dzieci. Nasi nauczyciele i ich grupy korzystają z podręczników. Dzieci poznają literki, cyfry. W zerówce uczymy się czytać – dodaje Małgorzata Frątczak. – W każdej z sal jest projektor i ekrany elektryczne, które ułatwiają naukę. Przedszkolaki z zerówki korzystają z tablicy interaktywnej, która pojawi się również w średniej grupie.

 

W ramach czesnego dzieci poznają również język angielski i hiszpański, uczestniczą w zajęciach z tańca oraz rytmiki, poszerzają swoją wyobraźnię podczas warsztatów teatralnych.

To, co niezwykle ułatwi rodzicom powrót do pracy i służbowych obowiązków, to otwartość dyrekcji. Dzieci w każdym momencie mogą dołączyć do grona przedszkolaków, co oznacza, że rodzice nie muszą, tak jak w przypadku placówki państwowej, czekać do września.

Jeśli nasz maluch cierpi np. na alergie pokarmowe, jego pobyt w Tygrysku będzie bezpieczny i dostosowany do indywidualnych potrzeb.

– Menu dla małego alergika zostaje przygotowane przez dietetyka z firmy kateringowej, z usług której korzystamy. Jeśli rodzice wolą zaopatrywać swoje dziecko w posiłki z domu, nie stanowi to dla nas żadnego problemu – zapewnia Małgorzata Frątczak.

Dużą wagę przykłada się tu również do relacji pomiędzy nie tylko dziećmi a nauczycielami, ale i nauczycielami a rodzicami.

– Zależy mi na tym, by rodzice w każdej chwili mogli uzyskać informacje na temat swoje dzieciaczka, by wiedzieli jak dziecko radzi sobie w przedszkolu, jakie robi postępy. W moim przedszkolu nie ma zmianowego systemu pracy. Oznacza to w praktyce, że każde dziecko zna każdą panią, a każda pani zna każde dziecko.

Na stronie internetowej Tygryska znajdziemy wszelkie niezbędne informacje, których rodzice poszukują przy wyborze najodpowiedniejszego przedszkola dla swojego szkraba. Na fanpage’u dowiemy się na bieżąco m.in. dokąd i jakie wycieczki oraz wyprawy organizowane są dla naszych pociech.

Niepubliczne Przedszkole „Tygrysek”

ul. Moniuszki 126

95-200 Pabianice

kontakt:

tel. 601 35 68 53

email: tygrysek.pabianice@gmail.com

REKLAMA