Strona główna Aktualności Komunikacja Tutaj będzie nowa krańcówka „dwójki”

Tutaj będzie nowa krańcówka „dwójki”

1
Budowana przy ulicy Podmiejskiej 65E nowa krańcówka powoli nabiera kształtów. Po zakończeniu tego przedsięwzięcia okoliczni, niezmotoryzowani mieszkańcy będą mieli bliżej do autobusu.

Rozpoczęło się ono jesienią od prac sanitarno – odwodnieniowych, a w drugiej połowie stycznia ruszyły ruszyły drogowe.

– Polegały one m.in. na odhumusowaniu terenu, wykonaniu robót ziemnych, wzmocnieniu podłoża i położeniu na placu manewrowym i drodze dojazdowej do niego podbudowy pomocniczej – wyjaśnia Janusz Nawrocki, kierownik budowy.

Równocześnie robotnicy prowadzili też prace związane z oświetleniem krańcówki. Do tej pory wbudowano fundamenty pod słupy oświetleniowe. Po najbliższym weekendzie ma rozpocząć się ich montaż.

Dobiegają końca prace brukarskie na chodnikach, peronach i miejscach postojowych.

– Planujemy zakończyć je jeszcze w tym tygodniu – dodaje kierownik.

Trwa również rekultywacja terenu pod nasadzenia – w miejsce drzew, których wycięcia wymagała inwestycja zostaną posadzone, prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu, 54 dęby.

Postęp robót jest widoczny, ale trudno teraz stwierdzić, czy wszystkie będą sfinalizowane w terminie, jaki widnieje w umowie między miastem i wykonawcą – do 31 maja. Trzeba jeszcze zakończyć m.in. te związane z położeniem betonowej nawierzchni na placu manewrowym oraz przebudować około 85-metrowy fragment ulicy Podmiejskiej.

Wizualizacja nowej krańcówki.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Widzę pacząc na wizualizację, że i ten pustostan nielegalny przebudują! brawo miasto!
Ale nie podoba mi się ta masa zabudowań na horyzoncie, tam gdzie teraz są piękne łąki!