Strona główna Aktualności Biznes Tu stanie wielkie osiedle „bliźniaków”

Tu stanie wielkie osiedle „bliźniaków”

25
Tutaj powstanie osiedle
Spółka, która rok temu kupiła ogromną działkę przy ul. Szkolnej w Ksawerowie, wystąpiła z wnioskami o pozwolenie na budowę 80 budynków mieszkalnych.

Inwestycja będzie miała zapewne kilka etapów, dlatego do Starostwa Powiatowego w Pabianicach wpłynęły 3 wnioski od spółki Power Developer. To ta firma rok temu kupiła od powiatu działkę o powierzchni  5,861 hektara położoną przy ul. Szkolnej i Rzepakowej w Ksawerowie. Nieruchomość została sprzedana w trzecim przetargu za 4 700 000 netto (licytowały dwie firmy).

Co dokładnie planowane jest przy ul. Szkolnej?

Z wniosków wynika, że deweloper chce budować 80 budynków mieszkalnych, jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej. Tym samym będzie to jedna z większych inwestycji mieszkaniowych w powiecie. Podobne osiedla są w Bychlewie (Dolina Pabianki) oraz w Konstantynowie Łódzkim (Srebrna Ostoja).

Osoby zasiadające w zarządzie spółki Power Developer powiązane są z inwestycjami realizowanymi przy ul. Małej (blok) i Piotra Skargi (segmenty) w Pabianicach.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
25 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

PROTEST PORSZEWICE i cała reszta dziwnych organizacji, gdzie jesteście jak jesteście potrzebni? Dlaczego nie reagujecie jak ktoś coś chce zrobić ze swoją własnością? Trzeba im zabronić!

Ludzie już nie mają czasu na protesty, muszą ratować swoje rodziny przed biedą, tj. pracować ponad siły godziny kilogramy metry – żeby Szlachta nie musiała pracować

Last edited 1 miesiąc temu by Mihał

Widze że pato nie śpi 🙂

Gdzie są radni i władza w tak trudnych chwilach dla mieszkańców ?

Czyli niedługo będę musiał sprzedać 2.5 ha jak wprowadzą podatek katastralny i będę musiał bulić 2- 3 tys. plus podatatki gruntowe na rok za to że mam, bo nie bedzie opłacało sie kosić łąki na siano dla moich owiec. Tak to wize 🙁 defektpanstwo

Last edited 1 miesiąc temu by Mihał

80,2 pln/m2 za gołą działkę (np)500m2-to jest 40 000pln i + domek 100m2 „postawiony” za góra 70 000pln = 110 000 do 150 000 z mediami, a klient placi 300 000 – 450 000. Okazja!
Licząc że zarabiasz 3000 – 4500 pln/namiesiąc domek będzie Twój już za Sto lat Sto lat :] (nie licząc oprocentowania kredytu jak nie masz przynajmniej 200 000 „od taty wielkiego brata S.A.”

Last edited 1 miesiąc temu by Mihał

kolego postawienie domu 100m2 stan deweloperki – koszt 250 000/300 000pln + działka,

Za 250 000 to w Pabianicach nawet szaletu miejskiego nie wybudujesz.

Zależy od wielkości tego szaletu. Ale 300 tyś PLN to na dom i działkę trochę mało. Dom parterowy o powierzchni max70/80m i mała, mało atrakcyjna działka.

Na matematyce to chyba kamieniami rzucałeś. Nie wiem skąd wyszło ci 100 lat. Raczej 100 miesięcy (płacąc co miesiąc całość wynagrodzenia na pokrycie kosztów budowy domu).

Czemu spółdzielnie mieszkaniowe nie budują mieszkań?

„Dlatemu” 😉 sami sobie odpowiedzmy…

Last edited 1 miesiąc temu by Mihał

A co to jest cyt – spółdzielnie mieszkaniowe.Twoim zdaniem

Bardzo dobre pytanie!

Każdy wie na czym najpierw zarabiali teraz każdy deweloper nawet jarek chciał nim być

Ok, tym gorzej świadczy to o naszym państwie.

Nie można pomawiać kogoś publicznie i tak jest w większości państw. Jeżeli ktoś ma wątpliwości do legalności działań ma kilka instytucji na różnych szczeblach którym może a w wielu wypadkach musi to zgłosić. Forum to nie miejsce na wylewanie pomyj.

Argumentacja trafna . Śmieszne jest tylko to że wszyscy wiedzą o co chodzi a karawana idzie dalej…

Jakie pomówienia, sam pisałeś na swoim portalu jak prezesowi wpadł na chatę CBŚ, można w KRS sprawdzić jakie spółki prowadził… Też cię kupili czy poprostu się boisz?

nie wiem jak to zrobili? ja na działce dostałem pozwolenie na domek i max dwie komórki po 25m2. A tu 80 bloków! czym się różni ich działka od mojej?

Planem zagospodarowania przestrzennego, wielkością, statusem grunty, odpowiedzi może być bardzo wiele, to trochę jak by pytać dlaczego nie można jeździć na kocie jak sąsiad na koniu może.

Niech budują! Stanie kilkaset bliźniaków na 5ha, każdy oddalony od innych o przepisowe 10m. Niech każdy sobie na swoim „podwórku” wielkości koca postawi grilla. Niech ogrodzą całość podwójnym płotem panelowym, a pomiędzy nimi puszczą owczarki niemieckie w kamizelkach „security”. A nad bramą wjazdową dajmy napis: „gels macht frei”.

Tak paskudnych stodol i toczka w toczkę domów powinni zakazać. Orzejzdzeam często i widzę jak paskudna identyczna zabudowę tam postawiono. Teraz 80 tzw bliźniaków na jedno kopyto. Czy nie można postawić różnorodnych pięknych domów tylko tzw chlewnie!