Strona główna Aktualności Z miasta Tu na razie jest ściernisko…

Tu na razie jest ściernisko…

1
Nieużytkowane boisko Pabianickiego Towarzystwa Cyklistów nareszcie ma szansę znów służyć mieszkańcom. Trwają bowiem prace związane z renowacją nawierzchni. Wcześniejszą przeprowadzono tak, że po jej zakończeniu obiekt w zasadzie nie był  użytkowany…

Na zlecenie magistratu wykonała ją zewnętrzna firma. Jakość robót od początku budziła zastrzeżenia, ale mimo to odbiór techniczny nastąpił. Miejscy urzędnicy zobowiązali natomiast firmę do poprawy tego, czego nie zrobiła prawidłowo. Bezskutecznie. Wykonawca stwierdził bowiem, że wada nawierzchni wynika ze złej eksploatacji. Problem w tym, że nikt na nim nie grał. Efekt? Między firmą i miastem toczy się sądowy spór.

Pieniądze na modernizację płyty, w wysokości prawie 20 tys. zł, zostały przeznaczone ze środków budżetu obywatelskiego. Aby na boisku znów mogli pojawić się piłkarze, trzeba było „znaleźć” następne. I tak się stało.

– W ramach dotacji dla klubów sportowych na utrzymanie obiektów zwiększyliśmy w porozumieniu z radą sportu pulę środków dla Pabianickiego Towarzystwa Cyklistów o 80 tysięcy złotych w celu umożliwienia mu remontu boiska – wyjaśnia Grzegorz Mackiewicz, prezydent Pabianic.

Klub powierzył prace firmie z Ksawerowa. Rozpoczęły się zimą. Efekty widać na pierwszy rzut oka. Co dotychczas zrobił wykonawca?

– Zostały wycięte chwasty, usunięto starą warstwę ziemi i nawieziono nową, teren został wyrównany, wyprofilowany, jest już także posiana pierwsza część trawy – wyjaśnia Dariusz Kopa, kierownik sekcji piłkarskiej w PTC.

To nie koniec robót – będą one kontynuowane w kolejnych miesiącach. Plan zakłada, że piłkarze zaczną korzystać z boiska wiosną przyszłego roku.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Jest „awans” to jest i boisko.. żenuaa panowie „Piłkarze”.. .