Strona główna Aktualności Z miasta Trwa budowa ścieżki rowerowej na Piaskach

Trwa budowa ścieżki rowerowej na Piaskach

26
To jeden z dłuższych odcinków drogi rowerowej, który jest częścią projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”.

Droga powstaje na ulicy Jana Pawła II. Budowa rozpoczęła się w pierwszej połowie września od ul. Wiejskiej i będzie miała 1 600 metrów długości (rowerem dojedziemy nową drogą aż do ul. Świętokrzyskiej).
Aktualnie prace prowadzone są w rejonie ul. Próżnej.

W ramach prowadzonego projektu drogi rowerowe powstaną przy następujących ulicach:

 • Łaska
 • Wiejska – od Miodowej do Skrajnej, Skośna i wzdłuż projektowanej ulicy Popiełuszki (przedłużenie ulicy Świetlickiego) – od Wiejskiej do Jutrzkowickiej wraz z odgałęzieniem w Targową
 • Partyzancka – od Sikorskiego do Widzewskiej
 • Bugaj i Kopernika – od „Grota” Roweckiego do P. Skargi
 • 20 Stycznia – od „Grota” Roweckiego do Rydzyńskiej
 • Wiejska – od Jana Pawła II do Łaskiej
 • Jana Pawła II – od Wiejskiej do Świętokrzyskiej
 • Targowa – od Jana Pawła II do Orlej
 • Śniadeckiego
 • Szarych Szeregów
 • Moniuszki – od Wiejskiej do Śniadeckiego

Zadanie kosztuje blisko 14,2 mln złotych i jest dofinansowane ze środków unijnych.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
26 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspaniale, że w Pabianicach powstają ścieżki rowerowe. Mam jedynie nadzieję, że nie będą wyłożone kostką brukową, co niestety zdarza się w nieprofesjonalnych, po amatorsku przeprowadzanych inwestycjach drogowych.
Trzymam kciuki żeby pabianickie ścieżki rowerowe były profesjonalne.

Last edited 1 rok temu by monty python

A dlaczego nie mogą być z kostki ?

Kostka to bardzo nieprzyjazna dla rowerzystów nawierzchnia i specjaliści zalecają nakładanie nawierzchni asfaltowych. Załączam zdjęcia z wytycznymi dla dróg rowerowych, opracowanymi przez Departament Studiów GDDKiA.

59F1ED87-B32E-43AE-92F0-C98C50AE2045.jpeg

I jeszcze jedna fotka z wytycznymi.

B82EB845-5CEE-4100-A357-F853F60783BA.jpeg

GDDKiA taka mądra a na Partyzanckiej nie można się się doprosić Diego dla rowerów. Żadnej. Zresztą o czym ja mówię. Nawet chodnika normalnego nie ma. Za to badania robią. Już wiadomo, na co kasa idzie.

Partyzancka ma dwóch zarządców: GDDKiA oraz Zarząd Dróg Wojewódzkich Łódź. Przecież te wszystkie dane są w sieci, wystarczy sprawdzić i się nie ośmieszać pisaniem głupot.
PS. Piłeś, nie pisz 🤣🤣🤣

Pod Zarządem Dróg Wojewódzkich to akurat jest jedynie dwukilometrowy odcinek Partyzanckiej. Najmniej istotny.

W gestii ZDW jest dokładnie 2,2 km, zaś w gestii GDDKiA jest 2,4km. Te odcinki są więc praktycznie takie same. Proszę Cię, sprawdź zanim coś napiszesz. To naprawdę łatwe 🙂
Poza tym ul. Partyzancka to zupełnie inny temat. Ten artykuł dotyczy ścieżek rowerowych budowanych przez miasto. Inwestując publiczne środki w budowę ścieżek, należy po prostu brać pod uwagę opinie ekspertów i przeprowadzać inwestycje profesjonalnie. Trzymam kciuki żeby nawierzchnia nowych ścieżek w naszym mieście była profesjonalna, czyli z asfaltu.

Wystarczy zwrócić uwagę na ruch pojazdów ciężarowych na tych dwóch drogach, żeby zobaczyć, że nie są takie same. Nie bez powodu napisałem, że odcinek drogi wojewódzkie ej jest mniej istotny z punktu widzenia rowerzystów. Co do tematu GDDKiA to się już wypowiedziałem. Robią prezentacje o drogach dla rowerów, zamiast te drogi budować. Przypominam, że kiedyś była droga K-14 i też mieli rowerzystów gdzieś. Za to na prezentacji popisuje się „Zespół d.s. ścieżek rowerowych”. Koń by się uśmiał.

Tymczasem dużo są tańsze i bezpieczniejsze rozwiązania:
comment image

jakie bezpieczniejsze? w gorące dni potopi dętki i rozmaże się. co roku cza będzie poprawiać. poza tym madka wystaje poza obręb ścieżki ryzykując zahaczenie przez samochód!

Pytanie za milion!!! Po co tyle kasy idzie na ścieżki rowerowe jak i tak „”kolarze”””jeżdżą ulicami?!!

dlatego , że „kolarz” to stan umysłu

Fajne tylko nie wiem po co na Kopernika jest ścieżka po dwóch stronach ulicy nie ma już trawników i gdzie chodzić z psem dobrze że drzew nie wycięli. Poza tym kolejna ścieżka do nikąd bo z Warszawską się nie łączy

Czy będzie to jakiś logiczny ciąg ,żeby na przykład przejechać z Piasków na Bugaj, czy raczej po 500 metrów ścieżki rowerowej rzuconej w różnych częściach miasta?

Będziesz mógł pojechać ścieżką wzdłuż projektowanej Popiełuszki. Chociaż nie mam zielonego pojęcia, po co wydawać kasę na tę ścieżkę , skoro przez pola hermanowskie można normalnie dostać się na Bugaj. Ponoć ta ścieżka będzie budowana, bo tak prosili cykliści. Czy są tu rowerzyści, którzy o to prosili? Jeśli tak proszę o Państwa argumenty przemawiające za ta ścieżką.

tak

Tam w przyszłości ma powstać droga, łącząca ulicę Świetlickiego z okolicami Szpitala. Skoro była możliwość wybudowania ścieżki rowerowej tam już w ramach jakiegoś projektu, który jest dofinansowany „z góry”, a nie tylko z naszego samorządu, to myślę, że dobrze zrobiono, uporządkując te tereny. Ciąg ten jest bardzo uczęszczany przez cyklistów rekreacyjnie, a nie jest miło jechać po błocie czy betonowych, krzywych płytach, gdzie roślinność zagląda mocno w skrajnię traktu. Będzie fajna rekreacyjna opcja, z ulicy Łaskiej do parku Wolności, tam wszak ładne alejki asfaltowe, rundka, potem drogą dla rowerów przy ulicy Wiejskiej i dalej do lasu lub nową „Popiełuszki” do… Czytaj więcej »

No cóż. Ja jestem rowerzystką, ale zawsze chętniej wybiorę przełaje. Jeżdżę często tą betonówką przez pola i bardzo sobie cenię tę widoki. Oby tam nigdy żadne osiedla nie powstały. A jak chce się po równym przejechać to jadę ul. Jana Pawła, a tam teraz też będzie ścieżka. A przy Popiełuszki wykarczuja teraz pas ze 4 razy szerszy niż ścieżka i będziecie jeździć jak na patelni latem. Ale każdy lubi co innego.

To cudownie. Teraz już nie pozostaje nam nic innego jak zostawić samochód, którym i tak nie da się jeździć po tym mieście i przesiąść się na rower. Jesień i zima to przecież najlepszy czas aby sobie popedałować!

Czy jest gdzieś dostępny harmonogram, kiedy będą budowane następne etapy ścieżek?

Jeszcze żeby ludzie po tych drogach rowerowych jeździli bo niektórzy jeżdżą nadal po chodnikach a po drugiej stronie jest droga rowerowa. Tak jest na Roweckiego od basenu do ul.Bugaj.

Może zamiast robić te krótkie odcinki, jak np na ulicach Śniadeckiego, Targowej czy Szarych Szeregów, gdzie ruch nie jest wcale jakiś ogromny, lepiej byłoby zrobić ścieżkę wzdłuż chociażby ul. Partyzanckiej?

Wzdłuż Partyzanckiej jak najbardziej. Od wielu lat o to prosimy. Ale Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma to gdzieś

Last edited 1 rok temu by Rowerzysta

No i tutaj jest właśnie problem – Partyzancka należy do GDDKiA. Podobnie jak, bodajże, Rzgowska. Tam droga dla rowerów już miała być wszak robiona, ale coś poszło nie tak i odpuszczono… 🙁

Wiadomo, co poszło nie tak. To samo, co z wiaduktem na Lutomierskiej. Niedługo tę drogę przejmie Zarząd Dróg Wojewódzkich. Po co ma GDDKiA inwestować w drogę, którą nie będzie się mogła chwalić, gdyż nie będzie do niej należała. Taki mamy świetny układ. Kasa państwowa, ale instytucje się przepychają bo szkoda wydać. A po tyłku dostajemy my- mieszkańcy