Strona główna Sport Sporty walki Trener z medalami na Mistrzostwach Świata

Trener z medalami na Mistrzostwach Świata

0

Grzegorz Sokołowski na co dzień trenujący grupy w pabianickim klubie sztuk walki Azja z powodzeniem walczył jako członek kadry narodowej we Włoszech.

Do Włoch pabianiczanin wyruszył w środę jako członek kadry Polski Federacji UFR na Unifikowane Mistrzostwa Świata ponad 30 federacji różnych stylów walki (m. in. Taekwondo ITF i WTF, kick-boxing UFR, WKA, WKSF, Karate, K-1).

– Zawody odbywały się w Toskanii w przepięknej miejscowość Carrara i trwały od czwartku do niedzieli. W zawodach wzięło udział ponad 5000 zawodników i odbywały się na 29 stanowiskach (3 ringi, oktagon i 25 mat) – relacjonuje Grzegorz Sokołowski.

W czwartek miała odbyć się pierwsza kategoria pabianiczanina – w walkach półkontaktowych, ale przez zmianę w organizacji i brak informacji od organizatorów walki odbyły się dopiero w niedzielę. Zmiana ta nie przeszkodziła Grzegorzowi wywalczyć brązowego medalu.

W piątek miała miejsce ulubiona konkurencja trenera Azjatów czyli układu tradycyjne Taekwon-Do ITF. Tam pabianiczanin startował w kategorii czarnych pasów 3. dan, gdzie po wyrównanej walce wywalczył srebro.

Dzień przed zakończeniem mistrzostw, w sobotę Grzegorz Sokołowski startował w swojej już ostatniej konkurencji czyli kick-boxing UFR (3 rundy, pierwsza na zasadach boksu, druga na zasadach light contact i trzecia light contact plus low kick). – Tu udało mi się powalczyć i zdobyć kolejny srebrny medal. W finale przegrałem po dobrej walce z Anglikiem – opowiada pabianiczanin, dla którego był to pierwszy start w Mistrzostwach Świata.

– Bardzo chciałem podziękować swoim wszystkim trenerom, rodzinie, przyjaciołom i wszystkim innym osobom, które mnie wspierały w starcie. Właśnie wracamy do Polski zmęczeni, ale szczęśliwi. Oczywiście od jutra wracamy na treningi i szykujemy się do następnych zawodów – podsumowuje Sokołowski.

REKLAMA