Strona główna Sport Piłka nożna Transferowa ofensywa PTC, kilka powrotów

Transferowa ofensywa PTC, kilka powrotów

0
Marcin Kaczmarkiewicz (drugi od lewej) wrócił do PTC z Zawiszy Rzgów

Fioletowi mimo zajęcia 3. miejsca w minionym sezonie nie przespali okienka transferowego i przygotowali wzmocnienia.

Po dobrej grze w poprzedniej kampanii oczywiste było, że zgłoszą się chętni po piłkarzy pabianickiego klubu. Inne zespoły zasiliło jednak tylko dwóch zawodników PTC. Mowa o Danielu Dudzińskim i Szymonie Ziółkowskim. Przenieśli się oni do byłego trenera pabianickiej drużyny Łukasza Wijaty, który trenuje obecnie Zjednoczonych Stryków. Obaj opuszczą PTC na zasadzie rocznych wypożyczeń. Dudziński odchodzi po sezonie gry, a Ziółkowski po dwóch latach występów w seniorach. Natomiast przygodę z piłką chce zakończyć bramkarz Adam Wilczyński, ale zadeklarował on swoją obecność w bramce, w razie wyjątkowych sytuacji.

Klub nie pozostał jednak bierny i załatał luki w składzie. Na miejsce Ziółkowskiego ze Zjednoczonych Stryków przyszedł Radosław Wawrzeniak. To 20-letni obrońca, który trafi do Pabianic na zasadzie transferu definitywnego. Do PTC wrócili też piłkarze, którzy grali już w klubie. Mowa o 32-letnim pomocniku Dawidzie Boratyńskim (ostatnio Bzura Ozorków), 21-letnim bramkarzu Krystianie Wawrzyńskim, oraz 20-letnim pomocniku Marcinie Kaczmarkiewiczu (obaj z Zawiszy Rzgów).

Skład zasili też 25-letni pomocnik Kamil Stolarek (z GLKS-u Dłutów), 25-letni pomocnik Dariusz Dolewka (z Włókniarza Zelów) i 20-letni pomocnik Adrian Ślęzak (z juniorów ŁKS-u Łódź). Dwaj ostatni grali w przeszłości w drużynach juniorskich PTC.

Dodatkowo do Pabianic z rocznego wypożyczenia wrócił obrońca Adrian Kopka. Treningi po kontuzji wznowił też pomocnik Przemysław Miszczak. Obaj będą zatem dodatkowymi opcjami dla trenera Michała Buchowicza.

Kierownik Dariusz Kopa zdradza, że PTC stara się jeszcze o pozyskanie rezerwowego bramkarza. Uważa jednak, że udało się sprowadzić odpowiednich zawodników i wzmocnić skład przed nadchodzącym sezonem.

Dziś (w piątek 11 sierpnia) fioletowi zagrają swój ostatni letni sparing. Podejmą oni na boisku przy ul. Sempołowskiej ekipę Jutrzenki Bychlew. Początek spotkania o 18:00.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments