Strona główna Aktualności Z miasta To już kolejny apel wykonawcy remontu torowiska do kierowców

To już kolejny apel wykonawcy remontu torowiska do kierowców

26
Firm PROGREG InfraCity kolejny raz zwraca się z apelem o nieparkowanie aut na torowisku. 

Koniec remontu zbliża się wielkimi krokami. Pierwszy kurs tramwajów dla pasażerów zaplanowano na 1 lipca 2023 roku. Wcześniej jednak odbędą się jazdy testowe.

Firma PROGREG InfraCity wysłała do mediów informację:

od dnia dzisiejszego tj. 14.06.2023 r. obowiązuje całkowity zakaz parkowania pojazdów na torowisku tramwajowym. Każdy przypadek blokowania torowiska grozi wystawieniem mandatu karnego lub odholowaniem pojazdu. Ponadto, Wykonawca przypomina iż pomiędzy ul. Narutowicza a ul. Kościuszki w rejonie przystanku autobusowego również obowiązuje bezwzględny zakaz parkowania.

REKLAMA
Poprzedni artykuł21-latek trafił do celi za kradzieże rowerów i telefonu
Następny artykułPijak w Renault zatrzymany dzięki reakcji świadków
Subskrybuj
Powiadom o
26 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Dziś jechałem o 13 Zamkową i całe torowisko zastawione przez auta 🙂

Powiedzmy sobie szczerze, że teren nie jest w żaden sposób zabezpieczony przez wykonawce. Barierka po środku torowiska w żaden sposób nie chroni przed wjazdem na odcinek co widać po ilości jeżdżących aut.

Powiedzmy sobie szczerze, że przepisy zabraniają parkowania na torowisku. I tyle.

Tak, jeśli jest czynne. Póki co to teren budowy otwarty

Uważam tak samo. Powinni zamknąć całą ulicę na czas remontu i byłoby po sprawie. Po co pozwalać ludziom dojechać do domów, do firm, do sklepów, do urzędów. Całkowita racja.

Akurat Pabianice są tak wielkie, że możesz to zrobić uliczkami „przecinającymi” 🙂

Walnąć pare mandatów i od razu się opróżni.

Ale masz na to paragraf frajerze? :))))

Art. 97 Kodeksu Wykroczeń, leszczu.

Dlaczego do tej pory ani Policja ani Straż Miejska nie zainteresowała się samochodami parkującymi na torowisku? Przecież to nie jest miejsce wyznaczone do parkowania.

To leży w gestii firmy PROGREG InfraCity, żeby odpowiednio zabezpieczyć teren, elementy infrastruktury i egzekwować naruszenia.

Takie komunikaty mają zapewne wymusić akceptację pewnych opóźnień, poślizgów…. 🙂

ale to teraz nie jest ulica włączona do ruchu to przepisy mnie nie obowiązują. a wykonawca nie jest policjantem to nie ma mnie co mandatami straszyć ) bede parkował jak chce i gdzie chce. płace podatki! wolność! konstytucja!

firma PROGREG InfraCity dopilnuje 🙂

Debil jesteś i tyle!!! To jest jeszcze teren budowy i jak uszkodzą ci auto to wykonawca nie odpowiada za to! Zresztą są ustawione znaki tylko trzeba je umieć czytać a ci co parkują na torowisku powinni być wszyscy odholowano!!!

Masz rację więc wykonawca może postawić walec 5cm za i drugi 5cm przed twoimi autem ….on też płaci podatki! wolność! Konstytucja!

Ty jesteś taki debil, czy tylko debila udajesz. Nie wszędzie trzeba dupę wozić, pod sam obiekt. Można dalej stanąć i się przejść, zresztą w okolicach centrum masz dwa duże parkingi i jeden mały.

Nie rozumiem tylko jedno zwrotu… Firma prosi…no bez urazy są jakieś przepisy to się je egzekwuje.. jeśli nawet samemu jako wykonawca nie ma możliwości ukarania to teren jest traktowany jako plac budowy i to właściciel prawnie odpowiada. Więc jeśli ktoś sobie stanie na środku firma wzywa na pomoc Policję holownik i po sprawie. Bez krzyku itp rzeczy. Do ludzi trzeba spokojnie ale z pała… Nie rozumieją po dobroci to sentymenty w kieszeń i działamy. Także najprostsze jest najlepsze… wezwać Ruch Drogowy argumentować że nie można prowadzić prac na placu budowy i jako zarządca prosi się o usunięcie pojazdu.

Tych co twierdzą że mogą parkować prawdopodobnie spotkamy jak po oddaniu do ruchu będą śmigać buspasem… Mam nadzieję że nie będzie pouczeń tylko od startu twardy reset i egzekwowanie prawa…Do Polaka inaczej się nie trafia jak tylko nakazem zakazem i karą

Ja tam nie wiem po co wgl tam auta jeszcze wciskają jak dla mnie powinno być zakaz aut na zamkowej i zrobić ładny deptak, tramwaj i ścieżkę dla rowerów bo aktualna to jakieś nieporozumienie

Widać, że samochodem to jeździsz i nie masz pojęcia o ruchu drogowym. Zamknięcie Zamkowej dla aut spowodowało korki na Partyzanckiej, Moniuszki i Grobelnej. Remont spowodował, że Grobelna jest zniszczona doszczętnie, bo nie była to droga na taki ruch. To nie jest Piotrkowska. To jest trasa Rzgów – Łask. Dodatkowo, tramwaj na deptaku? Zdajesz sobie sprawę jak to jest niebezpieczne? Obecnie na Zamkowej są dopuszczone wjazdy docelowe. Sam nią jeżdżę do Echo, do kościoła. Wyszyńskiego np. strach jeździć. Bo raz że auta są zaparkowane tak, że na drodze nie mina się dwa auta, to jeszcze jest to w zasadzie droga osiedlowa,… Czytaj więcej »

Trasa Rzgów Łask to jest S-14 i S-8, ewentualnie droga krajowa 71, czyli Partyzancka, Sikorskiego. Jeśli ktoś podczas remontu jeździł z Łasku na Rzgów przez te korki i Grobelną, to chyba ma coś nie po kolei w głowie.

Last edited 3 miesięcy temu by Rygor

J.bać karać nie wyróżniać

Jakie bydło taka obora

Kiedy Pabianiczanie apelowali o terminowe zakończenie remontu, wykonawca miał mieszkańców w 4 literach. Wtedy tj kilka lat temu przed urzędem skarbowym pracowała 1 koparka i 3 ludzi. Na całej długości remontu. Teraz są apele i groźby… Trochę po rusku.

A nie może firma wykonawcza zrzucić na każde takie auto jakąś cegiełkę? Tak przypadkowo, jak to na budowie? Tak na szybki przednie. Ups, upadło, było tu nie stawać. Ludzie są zbyt mili dla ludzi.

Ci z progregu pewnie sami stawiaja te auta zeby miec podkladke pod niedotrzymanie terminu 🤦🏻‍♂️