Strona główna Aktualności Z miasta To będzie zmasowany atak

To będzie zmasowany atak

1

Od 15 kwietnia do 15 maja potrwa wiosenna deratyzacja miasta.

Walka z gryzoniami będzie polegać na jednoczesnym wyłożeniu trutki przeciw we wszystkich nieruchomościach mieszkalnych, użytkowych, wolnostojących komórkach i pomieszczeniach gospodarczych przynależnych do zabudowy wielolokalowej, obiektach handlowych i przemysłowych, wytwórniach artykułów spożywczych, sklepach, magazynach, lokalach gastronomicznych, hotelach, publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, żłobkach, przedszkolach i szkołach wszystkich typów, schronisku dla zwierząt, na terenach gospodarstw rolnych, a także w urządzeniach kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz węzłach ciepłowniczych.

– Deratyzację powinni przeprowadzić właściciele i zarządcy nieruchomości. Są zobowiązani usunąć wszelkie odpady, które mogą stanowić pożywienie dla gryzoni, umieścić ostrzeżenie o  wyłożeniu preparatu, uzupełniać trutki, przekazać padłe gryzonie do utylizacji i usunąć trutki po upływie terminu deratyzacji – tłumaczy Aneta Klimek, rzecznik prasowy z ratusza.

Akcja na tak szeroką skalę przeprowadzana jest wiosną i jesienią, co wynika z regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta. Ważne, żeby odbyła się jednocześnie w całym mieście. Akcję nadzorować będzie Straż Miejska i Wydział Ochrony Środowiska UM – mogą poprosić np. o potwierdzenie rachunkiem zakupu preparatu do zwalczania gryzoni albo umowy z firmą świadczącą usługi deratyzacyjne.

REKLAMA
Poprzedni artykułJak oszczędzać na zakupach urządzeń elektronicznych?
Następny artykułNie piją, tylko grają
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Na opakowaniu jest napisane, że należy pozostałości trutki i opakowanie przekazać wyspecjalizowanemu odbiorcy takich odpadów. Czy UM ma podpisaną umowę z takim odbiorcą?