Strona główna Na sygnale Wypadki Tir z odpadami przygniótł osobówkę

Tir z odpadami przygniótł osobówkę

5
fot. Auto Pomoc Cała Polska
Do kolizji doszło na 208 kilometrze trasy S8 w miejscowości Barycz. Do około godz. 18.00 mogą potrwać utrudnienia na trasie w stronę Warszawy. 

Auta zderzyły się około 13.20. Kierujący ciężarówką marki DAF (przewożącej sprasowane odpad) zjechał do osi jezdni i zepchnął na bariery energochłonne samochód osobowy – Renault Scenic. Powodem manewru była pęknięta opona.

W aucie podróżowały 4 osoby (mężczyzna, dwie kobiety i dziecko). Nikt nie wymagał hospitalizacji.

Ruch na trasie odbywa się jednym pasem, jednak podczas zabierania ciężarówki przez pomoc drogową zablokowane mogą być oba pasy.

W akcji ratunkowej brało udział 5 zastępów straży pożarnej oraz pogotowie.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ci z osobówki mogą na szczęście mówić że mieli farta a co do pękniętej opony w ciężarówce to gdyby robili statystyki to nasz kraj byłby w ścisłej światowej czołówce składy bądź przeładowane, bądź zwyczajnie oszczędności bo niby po co zmieniać ogumienie jak jeszcze trochę pojeździ.

Nowa opona też potrafi pęknąć, bo może mieć np. wadę produkcyjną. Może być też sytuacja taka że najedzie się na coś a opona strzeli po jakimś czasie. Miałem obie sytuacje i to mając założone nowe drogie opony znanego producenta.

Też pracuję w transporcie przy czym ponad dekadę przepracowałem w Skandynawii i tam do takich sytuacji nie dochodziło raz kolesiowi pękła to komisję rzeczoznawców powołali aby wykryć przyczynę więc wytłumacz bo może tam lepsze jakościowo nowe opony mają.

Boże dzieki ze się im nic nie stało.To jest prawdziwy wypadek,bo kierowca jest nie winny

A śmieci z Niemiec pewnie .