Strona główna Aktualności Z miasta Te imiona królowały w Pabianicach

Te imiona królowały w Pabianicach

8
Urząd Stanu Cywilnego przygotował podsumowanie dotyczące imion, jakie swoim pociechom nadawali w 2022 roku rodzice, których dzieci urodziły się w pabianickim szpitalu. Na liście są też niepowtarzalne imiona.

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek to: Laura, Oliwia i Zofia (17), Zuzanna (16), Pola (15), Lena (11), Alicja i Hanna (10), Kornelia (9), Maja (7).

Dla chłopców to: Aleksander (19), Leon (16), Nikodem (15), Szymon i Tymon (12), Kacper i Stanisław (10), Ignacy (9), Franciszek i Oliwier (7).

Imiona nadane tylko jednemu dziecku w minionym roku: Celina, Ida, Idalia, Gaja, Halszka, Kinga, Róża, Luiza, Sara, Zoja, Brajan, Fabian, Florian, Hugo, Jeremi, Józef, Marcin, Witold, Zachary, Zdzisław.

W 2022 r. USC w Pabianicach sporządził 695 aktów urodzenia. Nie było przypadku, że odmówiono nadania imienia proponowanego przez rodziców. W 2021 najpopularniejszymi imionami dla dzieci były: Hanna, Jakub i Antoni

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Widzę że do wydania jest jeszcze 17 imion Zuzanna. Czy można gdzieś zaklepać jedną Zuzię ? Tak na wrzesień chyba, bym poprosiła.

no żeby na liście nie było Jarosława , to już się w głowie nie mieści

A gdzie Antoni i Zbigniew?

A Donald gdzie

Zaiste, skandal. Też mnie to zdziwiło. 😉

Brajan XD

Jan w staniku

Ja lubię Jessica i Angelica moje ulubione i jeszcze Violetta i Gabryella…