Takiego wyniku nikt się nie spodziewał. Działacze PiS (choć nie wszyscy) byli pewni swojej wygranej, ale nawet w obozie Grzegorza Mackiewicza najśmielsze oczekiwania sięgały 60-65 % dla obecnego prezydenta. Walka o mandaty w radzie miejskiej miała toczyć się do ostatniego zliczonego głosu. Tak samo w radzie powiatowej.

Tymczasem wyniki zaskoczyły. Jedni pili szampana tuż po północy, drudzy siedzieli cicho nie dowierzając spływającym z komisji obwodowej wynikom. Ale piwo nawarzone przez lokalnych działaczy PiS rozlało się po całym mieście i powiecie. Włodzimierz Stanek zdobył tylko 28,17% głosów, KWW PiS w mieście uzbierał 6 na 23 mandaty do rady, a w powiecie tylko mandat więcej. W porównaniu z wyborami w 2014 roku to klęska. I jak każdy sukces, klęska ma też swoich ojców.

O tym jak kierowany jest pabianicki PiS mogliśmy przekonać się przez ostatnie 3 lata. Formacja ta straciła zdecydowaną większość w radzie miejskiej. Po wyborach uzupełniających w czerwcu 2014 roku PiS miał 14 mandatów, a kadencję członkowie tej partii kończyli już tylko w dziewiątkę. Jak do tego doszło?

Część radnych zapewne spostrzegła, że kierownictwo PiS w Pabianicach pomyślało w pierwszej kolejności o sobie. Maciej Łuczak został wiceprezydentem, Jarosław Kosmala kierownikiem w oddziale ARiMR, a Krzysztof Ciebiada zastępcą dyrektora w ZEC.

Losy ostatniego z wymienionych działaczy też nie są obojętne na wynik wyborów. Ciebiada znalazł się na liście „misiewiczów” przygotowanej przez działaczy z Nowoczesnej. Czy ten „tytuł” należał się pabianickiemu przedsiębiorcy? Właściciel firmy przynoszącej ćwierć miliona złotych straty, z wykształceniem technicznym, bez matury, zostaje nagle koordynatorem ds. sprzedaży prądu w państwowej spółce z zarobkami na poziomie 170 tys. złotych brutto rocznie. Taki scenariusz może budzić pewne zastrzeżenia.
Ciebiada za artykuły o jego szybkiej karierze obraził się na największe pabianickie redakcje. Kierownictwo PiS nieprzychylnie patrzyło na umieszczanie reklam wyborczych swoich działaczy w tych właśnie mediach.

Właśnie opublikowane zostały wyniki do sejmiku wojewódzkiego. Ciebiada miał pierwsze miejsce na liście w naszym okręgu. Zdobył 24 973 głosów i wszedł do sejmiku. W Pabianicach, jako jedyny kandydat PiS z tego miasta, dostał 4 389, czyli poprało go 15,5% głosujących. Niewiele ponad połowa głosów na Stanka. Czy to dużo? Lepszy wynik w naszym mieście zaliczył pochodzący z Konstantynowa Łódzkiego Witold Stępień – 4523 głosy. Trzeba zwrócić uwagę, że Ciebiada miał najsłabszy wynik procentowy wśród „jedynek” PiS w naszym województwie.

Gwoździem do przysłowiowej trumny był internetowy „dialog” wychodzący spod palców niektórych radnych, kandydatów i ich zagorzałych zwolenników. Tutaj prym wiódł (i nadal wiedzie) radny Piotr Różycki, który w komentarzu na Facebook’u do urzędnika miejskiego potrafił zwrócić się w taki sposób:

Pan przyjmie jedną zasadniczą prawdę do tego jak sądzę nie do końca wypełnionego dzbana „ci głupi” jak Pan nazywa mieszkańców płacą za to swoją ciężką pracą po to, żeby taka urzędnicza miernota jak Pan, miała pod nosem pełną michę. Odstajesz urzędasie grubo poniżej jakiejkolwiek średniej od swoich ciężko pracujących współpracowników.

Taka komunikacja ze strony radnego Różyckiego była na prządku dziennym w stosunku do politycznych adwersarzy, urzędników, mieszkańców o innych poglądach i dziennikarzy. Jak już po wyborach na swoim facebookowym profilu wyjaśnił pan radny, poziom jego dyskusji dostosowany był do poziomu jego rozmówców. Czy nie lepiej dla wizerunku pabianickiego PiS byłoby jednak, gdyby Piotr Różycki wzorował się na poziomie i kulturze swojego partyjnego kolegi Antoniego Hodaka? Przypomnijmy, że radny Hodak, zdobył mandat z drugiego miejsca z większą ilością głosów (726) niż Rafał Madaj, czyli „jedynka” na liście. 

Mało brakowało, a Różycki byłby (jak to pisał cały czas o Grzegorzu Mackiewiczu) „kończącym kadencję” radnym, bo zdobył zaledwie 315 głosów (4,31% poparcia w swoim okręgu). Dla przykładu startująca z tego samego miejsca konkurencyjnej listy – Aleksandra Stasiak, zdobyła 1190 głosów (16,27%). Radnemu wtórowali koledzy kandydaci na radnych i poplecznicy w tym były radny PiS komentujący z konta… żony.

W takim też tonie poprowadzona była cała kampania wyborcza PiS, która opierała się na atakowaniu obecnego prezydenta i jego radnych. Sygnał „do ataku” już w połowie czerwca dał kandydat Włodzimierz Stanek, który na Facebook’u napisał: „Zatem walczymy z PO, N. SLD, KOD i towarzystwem donoszącym na Polskę… Zatem wszystko stało się jasne. Albo oni albo Polska!!!”. Później Stanek 3 razy wylądował w sądzie za mówienie nieprawdy i trzy razy musiał prostować swoje wypowiedzi.

Wyborcy jak widać nie lubią takich zagrywek.

Do tego doszedł nierealny w wielu kwestiach plan Stanka na rządzenie miastem, a już paliwo „tańsze o około 30%” stało się hitem pabianickiego internetu.

Poprosiliśmy kierownictwo PiS w okręgu sieradzkim o komentarz ws. klęski w wyborach w całym powiecie, ale nie otrzymaliśmy w tej sprawie żadnej odpowiedzi.

REKLAMA
Poprzedni artykułPabianiczanin w PNŚ. Świetna reklama naszego miasta
Następny artykułCiebiada kontra Stępień. Kto był mocniejszy?
Subskrybuj
Powiadom o
56 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Donoszących to było wielu za komuny i często w rodzinach obecnie zadeklarowanych członków PiS. Jak to się dzieje, że nagle wartości i idee rodzinne odwracają się o 180 stopni?

Prezydent Bezpartyjny Nowy vice Prezydent z SLD większość w Radzie Miasta Starosta i Zarząd Koalica i partnerzy większość w Radzie Powiatu Maja pełnie władzy nie będą mogli mówić iż opozycja przeszkadza jeśli wykonają zadanie otrzymają od wyborców kolejna szanse Jeśli nie sprostają w kolejnym rozdaniu za 5 lat nie dostaną szansy i pożegnają się z władza

Niestety PiS ma większość w sejmiku województwa, a Marszałek odpowiada za realizację programów unijnych z RPO. Będą mogli teraz przeszkadzać Pabianicom (i Łodzi) „za karę”, że przegrał tam PiS. Np. odrzucać wnioski za byle uchybienie.

Kasa kasa wielu się wyprze

Friko 😉

Do krychy pawłowiczówny napiszcie, ona wam wytłumaczy przyczyny 🙂

I dobrze się stało. Ci niby tacy wielcy reformatorzy Pabianic dostali pstryczka w nos. Gdyby nie to prostactwo wychodzące z niektórych kandydatów owej partii, o których mowa w artykule to może mieliby większe szanse. I nawet same dziesiątki na strzelnicy nie pomogły…

Właśnie tak ostatnio pusto, smutno się zrobiło bez obraźliwych obelg od p. Piotra.

Nie tylko od p. Piotra obrażającego wszystkich, których uznał. że coś inaczej myślą niż ON – wyznacznia wszelkich mądrości!!! Jeszcze rok temu na każdy „polityczny” post na Waszym forum pojawiało się kilkanaście lub kilkadziesiąt wpisów pisowskich trolli ( pozdrawiam z tego miejsca @Tomek45). Co dziwne!! Jakby wszyscy zamilkli!! Jakiś pojedyńczy akt rozpaczy jeszcze pogłębia poczucie klęski!!! Nie będę Was gnębił z powodu porażki waszych zaciekłych wpisów, bo nie o o chodzi! Życzę Wam zamiast pracy za 2 zł. za wpis rzetelnej oceny!!!

Zostawiam ci chwilę sławy i tryumfalizmu po wygranych wyborach! Zgadzam się. Grupa Mackiewicza ukryta za jego szyldami (PO, lewica, KOD, Nowoczesna i BSR czyli „przechrzty” co 4 lata) odniosła sukces! Nawet się nie spodziewali, że taki odniosą! PiS jest słaby w mieście. Dzięki komu wiemy. Ale spojrzyj uczciwie i odpowiedz sam sobie: podoba ci się to co będzie? Podoba ci się komuna u sterów władzy z PO, która dla ludzi nigdy nie zrobiła nic i nic nie zrobi? Podoba ci się miasto kolesiów od lat tych samych na tych samych stołkach? Myślisz, że coś się zmieni? Coś zrobią dla ciebie… Czytaj więcej »

Po pierwsze : byłaby zmiana jednych koryciarzy na drugich i to do samego spodu w odwecie.
Po drugie : trudno wyrokować. Przyszłość można oceniać po efektach i czasie.
Po trzecie : pisowskiemu pretendentowi do miana PMP również brakuje charyzmy, więc mogło być różnie, tym bardziej, że już dał sobą manipulować nawet w trakcie kampanii.
Oj, nie mają Pabianice szczęścia do dobrego gospodarza a i polityczne przeciwności ostatnimi czasy, też działają na niekorzyść mieszkańców tego miasta.

A ile musisz mieć czasu aby ocenić efekty? 25 lat ci nie wystarczy? No nie żartuj. Argument typu zostawmy złodziei, jak kradną to niech chociaż cały czas ci sami też jest bez sensu. Nie oceniaj wszystkich przez pryzmat jednego człowieka, bo nie wszyscy są tacy sami. Bo obu stronach są uczciwi i pracowici i cwaniaki za nic mający innych

Tobie i 100 lat będzie mało. Jeśli kandydował jeden, to o nim pisałem, nie oceniam wszystkich, coś ci się znów pochrzaniło. Ty w ogóle czytasz, czy obrazki oglądasz. A cwaniaczków jest zawsze więcej po stronie władzy, bo mają większe możliwości. A o uczciwości w polityce, zapomnij. Pracuje tylko naród na partyjnych obiboków.

No ale to też nie argument. Ktoś musi rządzić i na górze i na dole. Nic lepszego na razie nie wymyślono. Dlatego nie zgadzam się na słowa: zostawmy to co jest, bo i tak nic się nie zmieni. Ja chcę zmian ale wiem, że z tymi, których właśnie wybrano ich nie będzie! Czemu? Ano temu, że oni mieli dość czasu by wszystkim udowodnić, że coś potrafią i im się chce. Ale nie zmienili NIC, więc co? Teraz nagle im się zachce? Dodatkowo bez pieniędzy? A efekt będzie wiesz jaki? Że zadłużą miasto do granic możliwości, bo nie mają żadnego pomysłu… Czytaj więcej »

Przestań napędzać ciągle ten swój pesymistyczny cienki maneż. I mylisz się, wymyślono ! Dyktaturę !
Za Kasandrę, czy inną Pytię, tu tyrasz. Pożyjemy, zobaczymy. Jakie nic ! Ogarnij się !

Ok. polityka to szambo, ale czego się spodziewasz po pisuarach – zaczęli od stadnin i zniszczyli (winnych nie ma), teraz LOT – straty i umowy śmieciowe (a mieli dbać o suwerena), w spółkach skarbu państwa – misiewicze i znajomi królika, rozbite limuzyny i super premie dla swoich (miała być skromność). A u nas – stanowisko dyrektora dla nieuka bez matury – oto twarz pisu. Hodak, Madaj – kłótliwe smarkacze – to ma być dobra zmiana? Dziękuję

A imie jego 315 to dalej nie pojmuje, że to druga strona dostosowywała się do jego poziomu 😀

Środowisko PiSu w Pabianicach jest dramatycznie słabe. Tak słabe, że pabianiczanie woleli wybrać wątpliwych etycznie i moralnie ludzi spod znaku pabianickiej PO (np. casus oddanego prawa jazdy czy załatwiania sobie pozwoleń na parkowanie w miejscach dla inwalidów). Skoro jednak nie było wyjścia i trzeba było głosować na mniejsze zło, to teraz pozostaje nam trzymać kciuki za Mackiewicza. Oby przestał cwaniakować i zaczął pracować. Talentów przywódczych mu brakuje, na zarządzaniu się nie zna, ale jego szansą mogą być ludzie, którymi się otoczy. Niech zacznie od p. wiceprezydent Jarmakowskiej i wyciągnie ją z cienia. Ma kobieta potencjał, tyle że póki co nie… Czytaj więcej »

Za to wasze środowisko to sami geniusze (może bez wymieniania nazwisk). Ludzie, którzy drenują to miasto od 1990 roku! Te same twarze co 4 lata zmieniające szyld, „ponad podziałami”. Po co? Ano po to by zaraz po wyborach podzielić się stolcami i… tyle ich pracy. Na ich listach byli wielcy? Nie rozśmieszaj mnie. A kampania lepsza? No lepsza, bo więcej kasy i dobra logistyka, wszak nie za swoje pieniądze. Nie wiesz o czym piszę? Szkoda. Liczysz na jakiekolwiek zmiany? Serio? To powodzenia. Za 5 lat (pewnie duuuużo wcześniej) zrozumiesz, że NIC tu się nie zmieniło i nie zmieni, bo im… Czytaj więcej »

Coś ci się pabianicki real pochrzanił z pisowym fanatyzmem…

Mieszkam w Pabianicach 10 lat i widzę jak dużo się zmienia. Dostali szansę i mam nadzieję, że jej nie zmarnują i będą kontynuować odbudowę.

Słabość PISu niekwestionowana! Wątpliwość moralna i etyczna PO po prostu poraża skalą swoich przestępstw! No cóż słabość chyba była nieco większa niż skala przestępstw PO! Co do reszty – pełna zgoda! Też trzymam kciuki za obecną ekipę, bo kompetencje przeciwników…… – tu wstrzymam się od komentarza! Więcej martwię się o sejmik wojewódzki! Jeśli szantaże prominentów PIS o preferowaniu „swoich” województw w dostępie do środków okażą się faktem, to przez rok w mieście i powiecie nie będzie można nic nowego uruchomić! Ale spoko. To tylko rok, bo mam niepłonną nadzieję, że przez ten czas wyborcy zupełnie otrzeźwieją i wróci normalność!!!

A po roku (niedoczekanie wasze) przyjdzie św. Mikołaj z worem i rozsypie nad miastem miliony zł na inwestycje? : ))) Ty tak serio czy masz coś z głową? Oni byli już 8 lat podczas rządów PO w mieście i powiecie i? I????????????????

Z worem, to póki co, chadza prezio i kupuje.
Później środki z wora pojadą do Torunia.
I wyznawcy będą musieli obejść się smakiem po Szwajcarii, czy też innej Bawarii…

Wiesz księciuniu, nawet gdyby to była prawda i tak wybiorę ZAWSZE opcję aby kasa została w Polsce niż wywędrowała do Berlina tudzież innego eurocyrku. Dlatego się różnimy, bo ty to masz w d…

Myślę, że do tej ciekawej analizy można jeszcze dodać proces sądowy jednego z radnych, pobyt na dołku drugiego. Żałosna konwencja w restauracji z tą garstką ludzi była zapowiedzią katastrofy. Brak pomysłu na kampanię – mam wrażenie, że każdy wziął swoje ulotki pod pachę i interesował go tylko jego własny mandat. Kiepskie listy, na których wierny „dwór” umieszczono na jedynkach a reszta kandydatów jakby z łapanki wzięta… Negatywna, chamska kampania na końcówce. Pycha, która nie pozwoliła zobaczyć jak słabe jest środowisko pabianickiego PiSu.
Miałkość intelektualna tych ludzi…
Super zdjęcie- pokazuje ojców tego sukcesu. Brakuje tylko Flajszera.

@anita gargas. Ha, Ha!! Nie byłaś chyba autorką sławnego reportażu na dwa dni przed wyborami, który tak niebotycznie wku..ił pabianiczan, że dali temu wyraz! Masz pełną rację! Wszyscy winni totalnej klęski PIS w Pabianicach i powiecie (wszyscy kandydaci: na wójta z PIS przegrali: Dobroń – wójt 10 głosów, Pabianice – porażka, a radni gminni „zdobyli” kompromitującą liczbę miejsc Dobroń – 0/15, Pabianice 2/15)!!! Znamienne jest to co piszesz! „Dwór” – sprawca totalnej klęski PIS załapał się na apanaże i ciepłe posadki. Reszta połyka własny ogon! Ciebiada może nawet dostanie fotel jakby mało mu było kosmicznych konfitur z PGE!!! Różycki –… Czytaj więcej »

Dlaczego paliwo tańsze było wyśmiewane? Wystarczy podjechać do Łodzi, gdzie paliwo na stacjach jest znacznie tańsze, a zmową cenową stacji przy Łaskiej, Partyzanckiej i Rzgowskiej nie ma kto się zająć..

Tańsze o 30 % ?

Bo to głupota,jakiej świat nie widział. Matematyka jest królową nauk. Jeśli tego nie zrozumiałeś Tom to postaram się wytłumaczyć Ci to w następnym poście. Odbiór.

Na których stacjach w łodzi jest paliwo tańsze o 30% ? Chętnie będę jeździł do łodzi tankować auto.

Gdzie masz w Łodzi tańsze paliwo?! No dobry dowcip. Jest tak samo lub około 2gr taniej.
Dlaczego było wyśmiewane? Zobacz co Pan Stanek obiecywał i jak nie potrafił tego policzyć.

Akurat jest tańsze czasami. Dzisiaj w Łodzi tankowałem na żółtej stacji za 5.07 a Orlen w Pabianicach ma za 5.17. Sam sie zdziwiłem

Jeśli nawet przyjąć 5,07 w Łodzi, to wygranej pana Stanka, paliwo powinno być tańsze o 30 %, czyli o 1,52, czyli 3,55/litr. No, byłoby fantastycznie !

Oczywiście, że była to bzdura o której pisałem od samego początku.

1.Najtansze paliwo zawsze będziesz miał na Lukoil. Najtańszy Orlen to ten obok cmentarza. Zawsze najtańszy Orlen jest ten który jest najbliżej Lukoil. Taka jest polityka Orlenu.
2.W Łodzi zarządzała i będzie zarządzać Zdanowską, to tak na Twoją frustrację.

Jakie zmiany? Ludzie. Wystarczy spojrzeć na licea. W Łodzi liczące się ogólniaki maja rozdszerzenia z biologii i chemii od I klasy. U nas od drugiej. Jak nasze dzieci maja mieć równe szanse dostania się na medycynę czy weterynarię? Przyoszczędzić na etatach. Sukces. I po co prosić później typa na studniówkę? Wazeliniarstwo….

Zawsze można się przeprowadzić do Łodzi. Zabrać ze sobą dzieci, posłać je tam do liceum. Pan Stanek chyba też bedzie emigrował,tylko że do Sieradza bo podczas kampanii wyborczej powoływał się na to miasto,widocznie tam jest lepiej. Generalnie życzymy SZEROKOŚCI!!!

Fajna porada. Jak chcesz lepiej to przeprowadz się. Wszystkim tak radzisz? Z 2 klasy boi- chem w roczniku razy 3 lata razy 2 licea. Dużo ludzi do przeprowadzki. Mat-fiz to samo. Fizyka leży.

Ja chcę „Pogratulować” panu Rafałowi Madaj. Rafał znam cię kupę lat i mówię to zupełnie szczerze. Rafał jeszcze kilka lat temu byłeś zupełnie innym człowiekiem. Ty jesteś teraz przepełniony nienawiścią, chamstwem, niektóre twoje wypowiedzi są przerażające, twoje zachowanie jest straszne. Nie mam pojęcia skąd w tobie tyle nienawiści do ludzi. Ja mogłem na ciebie głosować (nawet o to poprosiłeś, chociaż byłeś przekonany że wejdziesz na 100%) ale nie zrobiłem tego tylko dlatego żebyś dostał lekcje pokory. Teraz masz szanse na wyciągnięcie wniosków i zacząć żyć jak KIEDYŚ.

Poniósł konsekwencje swojej postawy, choć dla mnie (jeśli można wybierać między dżumą a cholerą) w diabły odesłałbym Różyckiego niż Madaja (i miał on 3 X więcej głosów)!!!

Niestety mózgi pabianiczan wyprane przez TVN i michnikowszczyznę, czego się było spodziewać ……………..

Za mało prali ci z Radia Maryja i TV Trwam…., choć robili, co mogli, ale te pabianiczanie jakieś toporne były na ich propagandę…

głupiego poznać po pisaniu jego

Te… studentka ?
Najpierw sam się naucz, totalny nieuku i extra pisiowy ” geniuszu ” !

Ci co lubią tą „ga ga ga ga zetę” i TVN tak maja słuszna uwaga

A reszta znamienitych prawych i sprawiedliwych albo nie słuchała Radia Marya, albo nie oglądała TV Trwam i takie oto smutne rezultaty…

Porównaj sobie człowieku z wypranym mózgiem przez TVPis twoją i argumentację swoich „wrogów”! Ciebie stać tylko na obelgi, a argumentów zero. Nie próbujesz się odnieść do przyczyn porażki swoich idoli, którzy cię sromotnie zawiedli, tylko usiłujesz zwalić winę na „spiski niemieckich mediów”. Choć twoja ksywa mnie zastanawia!!!

Do Pabianiczanina: P. RÓŻYCKI wpisy tworzy pod imieniem i nazwiskiem, a jest wielu takich co obrażają I to jak, ale mają pseudonimy., że to niby przeciętny obywatel………………………..książę powalony czy moderator……………….itd.

Marta ?
Tworzył… i tym się strasznie chełpił a przy okazji ubliżał innym a teraz jedzie na nickach, bo zabrakło pisiowej odwagi o ludzkiej nie wspominając.
A ty, chyba nawalona, bo jest tu też oczywiście twój honorowy komplet z imienia i nazwiska ? A może nawet tyrasz za niego…

Ja nierozumie dlaczego taka osoba ja pan Różycki jest radnym nigdy nie ma szacunku do innych osób potrafi tylko obrażać i wpisywać chamskie komentarze na fb taka osoba noe ma szacunku sama do siebie skoro nie umie szanowac innych jak sobie mysli zle o innych niech sobie mysli a nie przystalo tak osobie publicznej mowic o kimkolwiek innym

Prośba do Różyckiego Piotra Panie Rózycki mam ogromna próśbę w imieniu mieszkańców Pabianic (oprócz 315 osób ,które oddaly na pana glos) aby zrzekł się pan mandatu radnego na rzecz następnej na liście osoby z PISu. Jeśli ma pan odrobinę honoru to tym czynem zrobi pan najlepszą rzecz jaką może w tej sytuacji zrobić. W ten sposób podniesie pan poziom merytoryczny klubu pis w radzie miasta i poziom kultury ,który u pana oceniany jest na bardzo niskim poziomie .Jest to poziom nieosiągalny dla wielu(wyjątek Krysia Pawłowicz -jest nawet pan troche podobny do tej pani ) ale z pewnością stąd bedzie lepiej… Czytaj więcej »

Zgadzam się co do meritum…, ale…
Wybrali, zaufali, trudno odmówić…
Nie po to kandydował, aby się zrzec…
Kiedyś był inny. To przykre, że pisiowa partia zmieniła człowieka w ” pana „.

kiedyś był jeszcze gorszy

pytania do Rozycki Piotr
Mam poczucie ze czas jaki pan spedzil w radzie miasta byl czasem straconym .Stracone tez uwazam byly diety radnego jakie pan pobieral przez 4 lata.
pozwole sie zapytac co przez te 4 lata pan jak radny zrobił dla miasta ?
drugie pytanie w jaki sposób podniósl pan swoj poziom jako radny tzn jakie kursy dokształcajace-samorzadowca pan ukończył ? studia ?
jakich języków (oprócz doskonalenia łaciny ) obcych pan sie nauczył ?

studia i Pan Różycki? hahaha on nawet nie wie co to jest