W ramach obchodów XII. Dni Powiatu Pabianickiego rozegrana została dziewiąta edycja turnieju piłkarskiego o puchar starosty, w którym wzięło udział 13 drużyn. 

Areną zmagań ponownie był orlik przy I. Liceum Ogólnokształcącym w Pabianicach. Uczestniczące ekipy podzielono najpierw na cztery grupy. Z tego grona wyłoniono 8 drużyn, które miały się ze sobą zmierzyć w ćwierćfinałach. Były to zespoły: Bella, Szybcy i Wściekli, Rivia, Husaria, Klima, Chłopaki do wzięcia, Plastuś i Przyjaciele oraz SpaceVsabers.

Z utworzonych par ćwierćfinałowych zwycięskie okazały się drużyny Bella, Szybcy i Wściekli, Chłopaki do wzięcia oraz Husaria. W pierwszym półfinale mierzyli się Bella i Chłopaki do wzięcia. Finalistę wyłoniono dopiero w dogrywce, w której Bella pokonała rywali 2:0. Natomiast w drugim półfinale trzykrotni triumfatorzy tej imprezy, czyli Szybcy i Wściekli, wykorzystali dwa błędy przeciwników z Husarii i z wynikiem 2:0 także awansowali do wielkiego finału.

Zanim jednak rozegrano finał, to przegrani półfinaliści zagrali o to, kto stanie na najniższym stopniu podium. Lepsza okazała się Husaria, która pokonała Chłopaków do wzięcia 2:4. Natomiast w starciu finałowym strzelanie zaczęli piłkarze Belli. Zeszłoroczni triumfatorzy nie zamierzali jednak odpuszczać i szybko doprowadzili do remisu. Szybcy i Wściekli wykorzystali później błąd bramkarza rywali i wyszli na prowadzenie 2:1. Doświadczenie z poprzednich edycji rozgrywek wzięło górę i po trzecim strzelonym golu Szybcy i Wściekli pokonali Bellę 3:1, kolejny raz zdobywając puchar starosty.

Ekipa ta po raz trzeci obroniła tytuł, wygrywając całą imprezę czwarty raz z rzędu. Chętnych do przerwania tej passy na pewno za rok nie zabraknie, co zwiastuje w jeszcze większe emocje.

 

REKLAMA
Poprzedni artykułGrill, fotobudka i malowanie twarzy, czyli piknik rodzinny
Następny artykuł10. mistrzostwo świata Hovhanessa i pierwsze złoto Seweryna
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

No….. trzeba przyznać nieźle radzą . Kolejny tytuł. Brawo dla wszystkich drużyn

Szkoda tylko że zwycięzców nie wymieniono z imienia.