Strona główna Aktualności Z miasta Szpital szuka lekarzy. Potrzebni natychmiast!

Szpital szuka lekarzy. Potrzebni natychmiast!

9
Słowo „PILNE!!!” przy ogłoszeniach o wolnych etatach nie pozostawia żadnych wątpliwości: szpital w Pabianicach ma problemy z zatrudnieniem. Brakuje lekarzy, o różnych specjalizacjach. 

Na stronie internetowej oraz funpage’u placówki systematycznie pojawiają się kolejne oferty pracy. Kto jest potrzebny najbardziej?

Zwiększenie kadry przydałoby się jak najszybciej w Pabianickim Centum Psychiatrycznym – do pracy zarówno w części kobiecej, jak i męskiej. Lekarze, którzy chcieliby związać się zawodowo z tym miejscem mogą liczyć na stałe zatrudnienie w pełnym lub niepełnym wymiarze czasu pracy. Nie tylko w PCP.

Spółka chętnie widziałaby u siebie więcej neurologów. Są poszukiwani do pracy w dwóch oddziałach – udarowym i neurologicznym. Taki lekarz jest też szpitalowi potrzebny w przychodni specjalistycznej.

– Wszędzie pilnie – przyznaje Adam Marczak, dyrektor ds. administracyjno – technicznych w PCM. – Od kandydatów oczekujemy oczywiście kierunkowego wykształcenia i aktualnego prawa wykonywania zawodu. Warunki finansowe w każdym przypadku są do uzgodnienia.

Kierownictwo PCM szuka też internisty do zakładu opiekuńczo – leczniczego. A także anestezjologa i pielęgniarki anestezjologicznej, którzy podjęliby współpracę z oddziałem chirurgii urazowej i ortopedycznej przy zabiegach. I są to jedynie ogłoszenia o pracę, które zostały zamieszczone w ciągu zaledwie dwóch tygodni – pierwsze pojawiło się 4 kwietnia, kolejne – 8, następne – 10, a ostatnie – w miniony poniedziałek… Przy żadnym nie ma wiążącego terminu składania ofert.

– Wszystkie są aktualne cały czas – podkreśla Adam Marczak.

9
Dodaj komentarz

1600
5 Wątki komentarzy
4 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
8 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ania

Gdyby służba zdrowia w Polsce była lepiej finansowana to by nie było problemu z kadrą lekarską w szpitalach.

Adenina

W Polsce od lat nie mamy już „służby zdrowia” tylko ochronę zdrowia 🙂 Ale fakt, finansowanie w obecnej formie jest co najmniej kijowe i niewystarczające w stosunku do potrzeb.

Tomasz

Może trzeba dać ogłoszenie na Ukrainie?

Giordano Bruno

Tak działa sztandarowy slogan organizacji, która sprawuje w Polsce władzę: „Pokaż lekarzu, co masz w garażu!”. No to lekarze pokazali, ale nie garaż, tylko zadek.
Na kogo teraz kolej?

Marcin

Pielęgniarki, też już pokazały… teraz pora na nauczycieli…

Giordano Bruno

A pracownicy socjalni zarabiający mniej, niż otrzymują beneficjenci pomocy społecznej też maj już tego dość. Do tego, zgodnie z deklaracjami sprzed kilkunastu dni, na początku maja dołączą fizjoterapeuci. Ciekaw jestem, czy fizjoterapeuci też, tak jak nauczyciele, będą przedstawiani jako zarabiający krocie. Tymczasem ich pensje są równe wypłatom pracowników socjalnych.

Sanitariusze

A na podwyzki nie ma pieniedzy oczywiscie

Pacjent

Czy tak samo pilnie trzeba było zatrudnić Dudkiewicza jak pilnie są poszukiwani lekarze?
Chciałbym ujrzeć na własne oczy zakres obowiązków tego specjalisty ds. marketingu.

anna

A może szukają psychologów na cały etat, którzy przychodzą na 9:00, a wychodzą o 13:00? Administracja też chce taki „etat”?