Strona główna Aktualności Z miasta Szpital bez szczepionek. Dostawa kolejnej partii została wstrzymana

Szpital bez szczepionek. Dostawa kolejnej partii została wstrzymana

9
Kolejna partia szczepionek przeciwko COVID-19, na którą liczyło Pabianickie Centrum Medyczne nie dojechała do naszego miasta. Z powodu tej wymuszonej przerwy w szczepieniach trzeba będzie modyfikować założony wcześniej plan.

Dzisiaj i w następnych dniach miały je mieć podane kolejne osoby z grupy 0. Ale muszą na nie poczekać. Póki co nie wiadomo, do kiedy.

W ubiegły czwartek szpital zamówił 450 szczepionek (odkąd ruszyła akcja, dotarły tam dwie partie w liczbie 480 i 360 sztuk). Co się jednak okazało?

„Informujemy, iż Agencja Rezerw Materiałowych wstrzymała dostawę do naszego szpitala zamówionych na ten tydzień szczepionek przeciw COVID-19” – widnieje na FB Pabianickiego Centrum Medycznego.

Placówka wysłała dziś do ARM maila z pytaniami, czy otrzyma szczepionki, a jeśli tak, to ile.

– To trudna sytuacja, gdyż dezorganizuje przyjęty przez nas harmonogram. Zakładaliśmy, że do końca stycznia zaszczepimy całą grupę 0, czyli około 1600 osób. Gdybyśmy dostali na czas zamówione szczepionki, a w przyszłym tygodniu czwartą partię, byłoby to możliwe – mówi Adam Marczak, dyrektor ds. techniczno – administracyjnych w PCM.

W jego ocenie jeśli przyjdą za kilka dni, dla szpitala oznacza to problem, bo skumulują się wtedy szczepienia dla niezaszczepionych jeszcze w ogóle osób z grupy 0, seniorów, pensjonariuszy domów pomocy społecznej i tych, którzy przyjęli pierwszą dawkę i od następnego poniedziałku powinni mieć podawaną drugą.

– Mówiąc kolokwialnie utworzy się „korek”. Nie mamy jednak wpływu na zaistniałą sytuację. Na razie czekamy na odpowiedź z Agencji Rezerw Materiałowych – dodaje Adam Marczak.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

wiecie może czy jakieś pabianickie lokale przyłączyły się do akcji VETO i można normalnie po pracy przyjść coś zjeść?

Last edited 1 miesiąc temu by RafalPAB

mc donald

Ogólnie nie mam problemu ze zjedzeniem w lokalu od początku ograniczeń. Nie mogę podać na forum publicznym gdzie.

pewnie na Zielonej 😉

Bardzo dobra restauracja!

w Urzędzie siedzą i jedzą po pokojach przy biurkach wspólnie.

W sumie dobrze. Wielu uratuje to życie.

Dobrze napisane

hahahahahahahahaha