Strona główna Aktualności Z miasta Szpital bez poradni dermatologicznej. I tak już zostanie…

Szpital bez poradni dermatologicznej. I tak już zostanie…

0
Dla osób mających problemy skórne to nie jest dobra wiadomość: poradnia dermatologiczna, która funkcjonowała w pabianickim szpitalu, przestała istnieć. Na terenie naszego miasta pozostało tylko jedno miejsce, gdzie można uzyskać pomoc lekarką w tym zakresie bez ponoszenia kosztów. 

O zamknięciu szpitalnej poradni powiadomiła nas czytelniczka, która chciała zapisać się do lekarza.

– Pojechałam do szpitala przekonana, że dermatolog tam jest. Podchodzę do rejestracji, pytam o godziny przyjęć i czas oczekiwania na wizytę i co słyszę? Że pacjenci byli przyjmowani w zasadzie z dnia na dzień, ale od początku sierpnia poradni dermatologicznej już nie ma… Nie mieści mi się w głowie, że ją tak po prostu zlikwidowali. Co więcej, podobno nie ma planów, by ją znów uruchomić chociaż za jakiś czas.

Poradnia rzeczywiście funkcjonowała do końca lipca. Dlaczego ją zamknięto? Nie z powodu, jak można by sądzić, wygaśnięcia kontraktu z NFZ, bo tego szpital na poradnię dermatologiczną nie miał. Usługi medyczne świadczył lekarz „z zewnątrz”, mający własną, jednoosobową działalność i podpisany kontrakt z NFZ. Dlatego pacjenci nie płacili za wizyty.

– Był w naszym szpitalu od około siedmiu lat, ale my jako Pabianickie Centrum Medyczne tylko dzierżawiliśmy mu pomieszczenia. Niestety, z pewnych powodów lekarz postanowił rozwiązać z nami umowę – mówi Adam Marczak, dyrektor ds. administracyjno – technicznych. – Jeśli znajdzie się inny, o tej samej specjalności, chętnie nawiążemy współpracę. Sami nie planujemy otwarcia takiej poradni. Wiązałoby się to m.in. z wysokimi kosztami urządzenia gabinetu i zakupu specjalistycznego sprzętu. Duży kontrakt na dermatologię ma jednak Pabian – Med.

Informacja o tym, że w szpitalu nie będzie już dermatologa pojawiła się na stronie łódzkiego oddziału NFZ:

„Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że z dniem 31 lipca 2019 roku, na wniosek NZOZ Centrum Dermatologii przy ul. Biegańskiego 24, 91-473 Łódź, umowa z poradnią mieszczącą się przy ulicy Jana Pawła II 68 w Pabianicach o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, w rodzaju ambulatoryjna opieka specjalistyczna, zostaje rozwiązana. W ramach powyższej umowy realizowane były świadczenia w zakresie dermatologii i wenerologii”.

Gdzie pacjenci z Pabianic mogą szukać w naszym mieście bezpłatnej pomocy? Jedynie w „Pabian – Medzie”. Proponowany dzisiaj najbliższy termin wizyty to początek października.

REKLAMA
Poprzedni artykułNocna przejażdżka nastolatków zakończona na drzewie
Następny artykułDołącz do „Bychlewianki”! Przekonasz się, że warto
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments