Strona główna Aktualności Z miasta Szkutnia na Lewitynie, czyli kolejny termin zawalony

Szkutnia na Lewitynie, czyli kolejny termin zawalony

84
Firma z Bełchatowa, która wygrała przetarg na budowę szkutni na Lewitynie najwidoczniej nie radzi sobie na budowie. Niedotrzymany został kolejny termin i nie zapowiada się, aby roboty zakończyły się w jeszcze kolejnym.

Pierwotnie szkutnia budowana na terenie Lewitynu miała być gotowa w lipcu 2022 roku, termin został przedłużony do końca listopada. MOSiR, który występuje w umowie jako inwestor wyraził na to zgodę. Co więcej, firma miała otrzymać dodatkowe 10% wynagrodzenia w związku z galopującą inflacją. Warunkiem był termin – 30 listopada. Niestety, wykonawca nie wywiązał się z aneksu do umowy i złożył wniosek o przedłużenie terminu do końca roku. Patrząc jednak na postęp prac wątpliwe jest, aby i w tym czasie firma zakończyła inwestycję. W umowie są zapisy o karach za niedotrzymanie terminu.

Budowa szkutni kosztuje 4 748 080 złotych.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
84 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

potrzebna ta szkutnia jak k….e majtki

Potrzebna lokalnej społeczności sto razy bardziej niż taki trol jak ty.

Potrzebna jedynie leśnym dziadkom do trzymania w zimę i naprawiania swoich łajb.

Domniemam Benny, że Ty jesteś kwiatem tej społeczności – wąskie grono działające w Duninowie będzie miało szkutnię za grubą kasę – może najpierw ogarnąć Duninów…jak dla mnie kasa wyrzucona w błoto dla kilku leśnych dziadków jak pisze ELO

Nie jestem. Wiedzę, uprawniania motorowodne i przyjaźnie zdobywałem w klubie w Łodzi, podobnie jak moje dzieci uprawniania żeglarskie, gdyż przerażały mnie syf i malaria w których musieli użerać się pabianiccy żeglarze. Dlatego kibicuje im i życzę jak najlepiej. Z moich podatków 😊

Najlepiej gdyby otworzyli ci kolejną pijalkę !!!

Kolego w pijalkach nie pijam…nie mierz mnie swoją miarą…a poza tym to w Pabianicach pijalek i lokali, gdzie można usiąść z piwkiem jak na lekarstwo…wszystko się zamyka ale będziesz miał szkutnie 🙂

W pijalkach nie pijesz. Szkutnia przeszkadza, bo ten zakątek w krzakach był twoim ulubionym miejscem do picia.

Last edited 1 miesiąc temu by Strażnik

Tak przeszkadza bo korzystać będzie z niej 10 osób a poszły na nią publiczne pieniądze.

Ja słyszałemz że tylko 3 i 1/2

A na cholere komus ta szkutnia na lewitynie? Czy nie mogli tych 5mln wydac na cos lepszego tam? Jakos rozbudowac ten lewityn. Jakies ciekawsze opcje nie wplynely?

Może rodzicom i ich pociechom, żeby mogli posłać je na wspaniałe półkolonie, takie jak odbywają się w Łodzi?

oboz-zeglarski-akademia-mlodego-zeglarza-3-1.jpg

Rodzic i „bąbelki” popływają 2 msc łódka po stawie z sinicami brawo Wy. No ale jak to „bąbelkowi” się należy jak 500+

Nie pływasz, nie potrzebujesz szkutni, nie jeździsz na rowerze-nie potrzebujesz dróg dla rowerów, nie grasz- nie potrzebujesz orlików i hal sportowych, nie jeździsz tramwajem- nie potrzebny remont Zamkowej. Nawet Rap lokal niepotrzebny- bo chcą kupić za drogi samochód dla niepełnosprawnego Łukasza, a nie dla ciebie. Siłownie pod chmurką -niepotrzebne, bo nie korzystasz. A ten twój komentarz powyżej, o tym co się należy, trzyma poziom między dnem, a powierzchnią półmetrowego mułu. Wszystko jest złe i niepotrzebne. Co w takim razie w zakresie sportu i rekreacji jest potrzebne? Napisz wprost, bez zbędnych wywodów. Coś, co jest realne w zasięgu budżetu naszego miasta… Czytaj więcej »

Last edited 1 miesiąc temu by Rodzic

Drogi Rodzicu co ma ta szkutnia wspólnego ze sportem i jaka jest dostępność żeglowania dl adużego grona ludzi – więc nie porównuj dróg rowerowych itp. z których Wszyscy korzystamy. P.S. co do orlików to wiesz tam się dostać to jest wyczyn i uważam, że w formie jak to wygląda w Pabianicach są tak potrzebne jak szkutnia…

Moje dzieci grając w wiejskim klubie korzystały i korzystają w zasadzie ze wszystkich orlików w Pabianicach. Więc nie wiem jaki to jest wyczyn. Co do dróg rowerowych, to jacy wszyscy? Bzdura. Wystarczy poczytać komentarze, że są niepotrzebne. Poniżej wypowiedź niejakiego Henryka, że drogi niepotrzebne, orliki niepotrzebne. Ostatnio tacy makontenci pisali, że sala gimnastyczna w Pawlikowicach jest niepotrzebna, bo jest mało dzieci w szkole. Hale sportowe też. Nic nie jest potrzebne. Szok.

Last edited 1 miesiąc temu by Rodzic

Już odpisuje – Basen to jest najbardziej na ten moment potrzebna inwestycja w Naszym mieście. Bo to co jest przy Grota Roweckiego nie nazywajmy basenem to jest dno i wodorosty. I w 2015 był projekt na basen kryty i lodowisko za 21 mln i kasę zablokował rząd. Teraz możemy o takiej inwestycji tylko pomarzyć. Proszę nie wciskaj Mi słów, których nie napisałem, że nie potrzebujemy ścieżek rowerowych, orlików i innych inwestycji. Dla Mnie szkutnia w takim klimacie jaki mamy to przerost formy nad treścią i pieniądze wyrzucone w błoto

Miały być realne. Więc cały wywód bez sensu.

Żal Mi, że masz nick rodzic i masz dzieci, bo niestety nic nie zrozumiesz poza tym, że 8 mln zostało wyrzucone na projekt z którego skorzysta garstka „zapaleńców”. I jakbyś pomyślał tak wiem trudne słowo, to doszedłbyś Sam do wniosku, że zamiast kilku takich nietrafionych inwestycji można zrealizować jedną z której będą korzystać wszyscy i nie pisz, że nie bo w referendum wiem, że basen jest jedną z najpotrzebniejszych inwestycji w tym mieście bo ludzie nie chcą jeździć do Łodzi czy Tuszyna i stać w korkach, żeby się zrelaksować i wypocząć.

Które są jeszcze nietrafione? Bo ja mam wrażenie, że korzystamy z dziećmi ze wszystkich. Ciągle piszesz tylko o sobie i o swojej potrzebie basenu, jakby nie było innych sposobów na rekreację. Przypisujesz w dodatku swojej zdanie innym. „Społeczeństwu”, dla którego, nie wiem dlaczego tak sądzisz, basen jest najbardziej potrzebny. Otóż nie jest. Drugiego obiektu jak Fala nie będzie, więc wolę jechać na Falę do Łodzi, żeby się wyszaleć, a na miejscu mieć dziesięć innych obiektów, niż na odwrót, mieć basen, a całej reszty szukać w Łodzi. Wystarczy pomyśleć -wiem trudna rzecz. No, ale jeśli rekreacja w twoim wydaniu polega na… Czytaj więcej »

Dopóki Piotruś z Grzesiem biją piątki to zapomnij o basenie.

Wiem, że to niestety za kadencji tych osób nierealny projekt

A za kadencji których jest realny?

Za P. O. Bo PiS zabrał na 500 plus

Nikt, ale to nikt! nie traktuje poważnie Zarządu tego miasta. We wszystkich dziedzinach i skądkolwiek by się nie wywodził. Pacanowice, nie inaczej.

miasto budowało kibel chyba z 5 lat na ryneczku. szkutnia, to jakaś inwestycja na przynajmniej 30 lat budowy!

Może nie skończą i uda się to jeszcze rozebrać do wiosny, żeby nie było „przypału”. No w sumie u Nas takie mamy jeziora i akweny, że żeglarstwo jest potrzebne… jak wiadomo komu majtki

Może i jezior i akwenów nie mamy ale za to mamy niedaleko port.

I to wszystko wyjaśnia. Dlatego tak się „spieszą”

Po co fabryka samolotów, skoro w pobliżu nie ma lotniska? Niby logiczne. A w rzeczywistości, najzwyczajniej, głupie.

Jest kilka lotnisk

Tak jakoś dziwnie jest, że samoloty buduje się w fabrykach przy lotniskach.

Napisałeś taka samą bzdurę jak to, że w Czechach nie ma stoczni, bo nie mają morza.

Zasadniczo to sam bzdury piszesz, Czechosłowacja do 1958 posiadała marynarkę wojenną. Gęstością dróg wodnych niewiele odstaje od Francji. Razem z kolegą Elo wypisujecie takie cuda, że błyszczycie jak ta przysłowiowa w krzakach.
Dla Waszej informacji nie jestem przekonany co do sensu tej inwestycji.

Do twojej informacji: nie zrozumiałeś.

Gościu chciał zabłysnąć a wyszło jak zwykle matowo.

Jak potrzebujesz wybudujcie ze swojich składek nie moich podatków. Nie pozdrawiam

Nie potrzebuję, ale może będę potrzebował. Pozwalam im wybudować z moich podatków. I z twoich też im pozwalam, bo nie masz nic do gadania. Przeprowadź się w miejsce, gdzie prezydent miasta będzie inwestycje konsultował z tobą.
A może napisz, ile tych podatków odprowadzasz do kasy miasta (nie myl z kasą państwa), to ci żeglarze oddadzą, żebyś nie płakał. Kupisz sobie wreszcie paczkę lepszych fajek.

Może chodziło o listopad 2023 roku …

nie, chodziło o wtorek 23

Szkutnia to przykład beznadziejnie i niepotrzebnie wydanych publicznych pieniędzy,celem zadowolenia kilkunastu osób.Brak zdrowego rozsądku.

To samo mogę powiedzieć o orlikach. Biega może 30 chłopaków a poszło na to grube siano. Nie wspominając o idiotycznie zrobionych drogach rowerowych, którymi przez pół roku przejdzie 20 rowerów na krzyż.
Taka natura inwestycji, na które wydaje się nie swoje pieniądze. Są nieefektywne i to wiadomo od dawna.
Natomiast z firmą budująca powinien ktoś usiąść do stołu i zapytać jak wyobraża sobie skończenie tego w święta i sylwestra, oczywiste jest że nie ma szans ani technicznych możliwości skończenia w deklarowanym kolejnym terminie i ktoś powinien tam ich zapytać w co oni pogrywają.

Last edited 1 miesiąc temu by Henryk

Drogami rowerowymi jeżdżę codziennie do pracy, zimą również. Podobno benzyna droga, proponuję się przesiąść, każdemu wyjdzie na zdrowie.

Dlatego w wyborach trzeba będzie rozliczyć osoby, które doprowadziły do takiej sytuacji

Kogo konkretnie proponujesz w zamian?

Się zapoznaj z programami wyborczymi to sobie wybierzesz kogoś w zamian.

Konkretnie? Bo co do programów, to wciąż najlepszy mają ci, co rządzą teraz.

Ja głosuje przede wszystkim na młodych, co mają inne spojrzenie niż leśne dziadki zanurzone w biurokracji. No i ważne – nie z PiS, nie z PO ani nie z lewicy. Wszyscy oni najlepiej potrafią wyciągać ręce po moje pieniądze. Moje 6k do ręki to 10300pln kosztów pracodawcy, czyli 4300zl podatków na państwo. A ja potem z tych 6k place 23 vatu, podatek od nieruchomości, akcyzę w paliwie i podatek w prądzie. Czas to ukrócić

Miało być konkretnie a jest bla bla bla.
Od samego początku jechało Konfederacją na kilometr. I jeden z jej kombinatorów Metzen, który niby chce znosić podatki, a jest właścicielem firm, które pomagają je rozliczać i zarabiają właśnie na ich skomplikowaniu. Pomijając, co o warunkach pracy w jego firmach mówią byli pracownicy. To ci przykład młodego, mającego inne spojrzenie. Ale co się dziwić, skoro inny idol tego ugrupowania twierdzi, że kodeks pracy nie powinien istnieć, a przedsiębiorcy powinni wykorzystywać roboli jak tylko się da, łącznie z karami cielesnymi. Pomijając hipokryzję, to można powiedzieć, że same wzory do naśladowania.

Last edited 1 miesiąc temu by Lipa

Kozacki program- rozdawanie forsy na lewo i prawo.

Który jest kozacki? Powiesz wreszcie wprost? Znając twoje wpisy to wiadomo, że chodzi ci o program „Rodzina-kaplica-strzelnica” Zgadłem?

Który jest kozacki nie wiem. Każdy jest do dupy mniej lub bardziej. Ale program pt. „korupcja-nepotyzm-kolesiostwo” najwyraźniej jest twoim ulubionym.

Ty napisałeś, że ma się zapoznać i wybrać, więc wskaż ten kozacki, który ty wybrałeś.

Drogi/a lipo – przez takie myślenie jak Twoje mamy w tym kraju co mamy. Obrażanie innych, wymyślanie wyrafinowanych sposobów ubliżania innym, robienie foliarzy z każdego kto ma inne zdanie itp. to nie są argumenty. Co z tego że ma firmę doradczą? Wprost powiedział, że jest gotów ja zaorać byle tylko coś poprawić w tym kraju. Ale nie, bo on jest z konferencji, więc na pewno faszysta, ksenofob, rasistą i skrajny katol. Powiem Ci jedno – najwięcej zwykle o czyjej wierze i wolności poglądów mówią lewicowcy, którzy uważają że ich sposób myślenia jest jedyny a inny nie ma prawa bytu. Otóż… Czytaj więcej »

Last edited 1 miesiąc temu by Krystian

Konfederacja niczego nie narzuca, o ile wyznajesz Rodzina-kaplica-strzelnica. W przeciwnym wypadku zaczyna jednak narzucać. Czasem siłowo z użyciem kiboli ze stadionu. Co do pracowników, to wszystko jest ok, do czasu, jak jest przestrzegany kodeks pracy. Bo póki Konfa nie rządzi, to jeszcze obowiązuje. A jeden z jej liderów powiedział, że tych przepisów być nie powinno, a jeśli ktoś będzie chciał pracować, to musi tak, jak mu bogaty każe. Jak niewolnik. Więc skończ z tymi głodnymi kawałkami o wolności, bo doskonale wiemy, że Konfie do wolności najdalej. A, i zamiast szkutni, mimo, że nie mam z pabianickimi żeglarzami nic wspólnego, nie… Czytaj więcej »

Strasznie się ograniczasz. Jak Ci nie pasują warunki pracy u kogoś – zmieniasz pracę. To jest takie proste, uwierz. Co do kodeksu pracy, przepisów BHP i sanepidu – nie ma w Polsce firmy, która je spełnia w całości. Ani jednej. I do tego biją, że to jest patologia w drugą stronę i bat na „nieposłusznych”. Nie wypowiadasz się po myśli rządzących z PiS albo PO? To Cie dojedą kontrolami. Kibole stadionowi to jednak nie jest konfederacja a margines społeczny i smutne jest, że nie potrafisz tego odróżnić (dajesz sobie wmówić coś, co nie jest prawdą – taki jest cel propagandy… Czytaj więcej »

Już mi się znudziło odpowiadać. Partia populistów i chorągiewek pod publikę. No to:
Posłuchałem Dziambora o szczepieniach: „Ja jestem synem lekarza, mam małe dzieci, które szczepię. Nie wyobrażam sobie walki o to, żeby każdy robił to, co chce.”
I zobaczyłem Dziambora (który oczywiście nie wiedział na jakim tle się pokazuje):

uid_b9559d3e1740693cd195bf5a4ebeda0b1639577800899_width_1280_play_0_pos_0_gs_0_height_720_poslowie-konfederacji-na-protescie-przed-sejmem-fot-twittercomtomaszsamolyk.jpeg

Pan Adamski zna JUŻ umowę jaką podpisał na budowę szkutni oraz aneksy do umowy??

Szalony Ty.

Czegoś tu nie rozumiem. Skoro był termin zakończenia robót i ustalono kary za jego niedotrzymanie, to należy to egzekwować a nie pisać jakieś aneksy i co już najbardziej niezrozumiałe dopłacać kasę. Czy umowę ( nie pierwszą i najprawdopodobniej nie ostatnią ) podpisywała poważna firma która wszystko dokładnie i fachowo wyliczyła oraz odpowiedzialny człowiek z władz miasta,czy może kilku maluszków w przedszkolu lub w piaskownicy ? Może wreszcie to się skończy i osoby za to odpowiedzialne poniosą konsekwencje, najlepiej finansowe i wyrzucenia z zajmowanego stanowiska.

Podpisaną umowa żecz święta. Jak widać wszystko w proszku a zmiany cen po raz któryś. Im dłużej tym lepiej oczywiście dla wykonawcy. Nie dostał na początku odpowiedniej oferty to doczekał i teraz to już ok. Ma co chciał a my jeszcze poczekamy bo przecież ta podwyżka to nie ostatnia podwyżka.

Ludzie, szkutnika to wychowywanie młodzieży przez naukę żeglowania, miejsce do nauki teorii żeglarstwa i praktycznej budowy łodzi. Miejsce spotkań żeglarzy i młodzieży. Może i są opóźnienia ale wcześniej czy później dokończą – Kibicuję!!!

Taaa za pieniądze podatników pływanie 2 msc w roku po stawie z sinicami. A spotkania również można organizować w świetlicach a nie w budynku wybudowanymi za takie pieniądze. Najłatwiej się wydaje nie swoje. I pisze takie bzdury jak „szalos”

Last edited 1 miesiąc temu by Nie ma lipy

Już ci kiedyś napisałem, przeprowadź się do innego miasta, tam będziesz płacił podatki na inwestycje, które prezydent miasta będzie konsultował wyłącznie z tobą i dla ciebie je będzie realizował. Co byś chciał, żeby dla ciebie zrobić, wybudowac, stworzyć? Bo jeszcze tu nie widziałem inwestycji, żebyś nie hejtował.

Basen kryty i. Lodowisko chłopie ale Ty tego nie ogarniesz. Dla Ciebie sensem życia byle coś budować a dla Mnie żeby budować dla społeczeństwa to czego potrzebuje. Zrobić referendum i zapytać w Nim czego brakuje w mieście i realizować inwestycje a nie dla kilku „zapaleńców”, realizować inwestycje byle była, bo nagle stwierdzili, że żeglarstwo to jest sprawa priorytetowa gdzie u Nas sezon na pogodę jest max 3 miesiące. I nie wiem z Kim Mnie pomyliłeś bo dla Mnie tylko szkutnia jest w tym momencie najbardziej nieudaną inwestycją i tego nie będę ukrywał

50 milionów lekko na basen, to chyba musisz wyłożyć ze swoich. Pomijając, za kogo się wypowiadasz, że jest to najważniejsze? A lodowisko, to ile miesięcy w roku? Komu to potrzebne? Nie znam zapaleńców co jeżdżą na łyżwach. A może skocznia narciarska? Ja znam takich, co by skakali.

Gdyby postawić jeszcze 10 takich szkutni to właśnie byłby za tą kwotę wybudowany basen. I służyłby wszystkim mieszkańcom a nie paru zapaleńcom co sobie nagle zapragnęli „pożeglować” przez 2 miesiące na stawach z sinicami. Lodowisko na pewno dłużej będzie otwarte niż Wasza szkutnia ale Ty masz klapki na oczach i może nie uda się tej szkutni dokończyć to pływać będzie miasto ale w.. Długach

10 szkutni. Zgadza się. Możnaby powiedzieć mieszkańcom, że teraz 6 lat oszczędzamy, a później wybudujemy wam basen. Dobry basen, jak np. w Tuszynie, ale żeby się pobawić w aquaparku, to nadal będziecie musieli jeździć na Falę. Bo aquaparku za 200 milionów, generującego straty nie wybudujemy. Fala właśnie planuje budowę zewnętrznego placu zabaw wodnych za uwaga: 10 milionów. Takie są koszty teraźniejszych inwestycji. Pytanie, czy mieszkańcy się na to zgadzają, czy może zaczynają kwiczeć przez najbliższe 6 lat, że się nic nie buduje, że nie chodzą na basen, że chcą coś innego. Już widzę jak Stanek z Różyckim kwiczą w okresie… Czytaj więcej »

Jak byłoby referendum na temat inwestycji w Naszym mieście to myślę, że jedną z bardziej potrzebnych inwestycji byłby basen.

Jakby zrobić referendum, czy chcecie za 6-7 lat basen, czy na bieżąco hale sportowe, orliki, park wodny, remont Lewitynu, odnowienie Strzelnicy, siłownie zewnętrzne, to nagle okazałby się najmniej potrzebny.
A przy okazji, jakby zrobić referendum na temat, czy zrobić drogi dla rowerów, czy ulice dla samochodów, to nigdy nie mielibyśmy ścieżek rowerowych.
A referendum jak by robić za jakieś 250-300 tysięcy złotych z naszych podatków, to znów część by się opowiedziała, że to marnowanie pieniędzy, a część, że trzeba zrobić referendum w sprawie referendum.

Jak tak umiesz przepowiadać przyszłość to może napisz kto będzie rządził w tym mieście za rok, bo widzę że nawet znasz koszta referendum brawo Sherlocku

Koszt referendum nie ma nic wspólnego z przepowiadaniem przyszłości.

Nie wiem kto będzie rządził, nawet nie wiem, kto będzie kandydował.

Proponuje Włodarzom naszego miasta zainwestować w zajezdnie na trolejbusy ,może komuś kiedyś się przyda ,takie właśnie są decyzje podejmowane w tym mieście .
Taki pieniądz jakby zainwestowali w lewityn to byśmy prawdziwy kurort mieli dla dzieci ,dorosłych a tak … w sumie port blisko .
Przy okazji ,Włodarze na przyszły rok ,mądrzejszych decyzji ,zastanówcie się nad swoimi inwestycjami .
Może tak odśnieżyć ścieżkę na lewitynie dla uprawiających sport?! Są tacy co ćwiczą a nie jak wy z brzuchami na mównicy .Chociaż czego się spodziewać ,pół miasta zamknięte a miasto i tak nie odśnieżone 🙂

biegając po pas w śniegu masz większy wydatek energetyczny i wincej mięśni pracuje!

Ludziska czy rozumiecie znacznie słowa ,,szkutnia,,, ? No chyba nie? 5 baniek a może wyjdzie 8 . Dla kogo??? Ludzie co wy już na łeb upadliscie?? Miasto biedne…chodniki krzywe , lub ich brak na ulicach,, place zachwaszczone, szlabany blokują drogi bo miasta nie stać na budowę tunelu pod Lutomierska za 13 baniek…to stójcie sobie dalej….a gdzie ja mam iść w sobotę czy w niedzielę z dwójką małych dzieci??? Zim
ą na lewityn i do Szkutni… Nie ma tu akwaparku typu Uniejów, Tuszyn, Nowa Gdynia w Zgierzu i muszę na falę do Łodzi…Nie ma żadnego Fikodoro, itp,itd. Jakie władze takie spoleczenstwo

Parkingi by pobudowali dla ludzi lepiej

Brak bezkolizyjnego przejazdu kolejowego,brak akwaparku całorocznego dla dzieci i dorosłych, brak miejsc parkingowych, brak Fikodoro, , brak chodników na niektórych ulicach, i asfaltu,itp,itd to bardzo zaniedbane miasto, ale będzie szkutnia dla kilkunastu zapaleńców…. coś mi tu śmierdzi od dawna i tak to trwa bo władza jest cały czas od 30 lat w tej samej opcji

Najważniejsze jak czytasz kolego te komentarze dla niektórych to że są inwestycje a czy trafione czy nie to już nieważne. Taka mentalność. Jak kilka inwestycji nietrafionych zamieniłoby się w jeden potrzebny i realny projekt :czytaj z prawdziwego zdarzenia Basen to wszyscy mieszkańcy na tym skorzystają. A ze szkutni za 8 baniek już garstka zapaleńców. Ale co tam u Nas publiczne pieniądze wydaje się jak „swoje”

Czegoś się uparł, że wszyscy?

Bo dla Topik A basen nie potrzebny, ważne że będzie szkutnia

Brakuje jeszcze boiska do gry w polo 😉

Pod tym tematem wysyp malkontentów jak zwykle:) Ci ludzie się chyba nudzą i poza narzekaniem na swój los mają jeszcze jedną rozrywkę – plucie „szkutniczym” jadem. Dla nich powinno w tym miejscu powstać Muzeum Ziemniaka, bo przecież większość gminu wcina kartofle. Ciężko winić władze miasta za problemy jakie trapią obecny rynek budowlany. No można było, przecież nie robić nic – nie było by okazji do ględzenia. 🙂 Gorąco kibicuje tematowi budowy, pomimo że nie jestem związany z tematem. Wierzę w to, że obiekt będzie wykorzystywany cały rok, zapewniający ciekawe zajęcie dla młodych. Wszystkich narzekaczy zachęcam do refleksji nad własnym żywotem… Czytaj więcej »

Zachcianka dla wąskiego grona osób sponsorowana z publicznych pieniędzy.

W punkt